Ви є тут

У Хмельницькому визначили місця для купання на Водохреще

Инна Хананова

Фото автора

У Хмельницькому визначили місця для занурення на Водохреще. Для любителів зимового купання у місцях святкування облаштують пункти обігріву та роздягальні. Далі детальніше розповість «Хмельницький».

У суботу, 19 січня, православні та греко-католики відзначатимуть третє, завершальне свято різдвяно-новорічного циклу - Водохреще або Богоявлення. За старовинною традицією цього дня багато хмельничан занурюються в ополонку, адже вважається, що звичайна вода набуває цілющих властивостей, приносить духовне і тілесне здоров'я. Нею освячують храми, будинки і тварин. Освячена  вода може зберігатися протягом року, вона не псується і не має запаху.

У Хмельницькому вже визначили місця для купання на Водохреще. Традиційно вони будуть облаштовані на Південному Бузі. Загалом місць для купання буде п'ять: 2 ополонки на пірсі поблизу аварійно-рятувальної станції (пров. Човновий, 11), по одній на пірсі біля прогулянкового катера та дитячо-юнацької спортивної школи №3 «Спартак» і одна на лівому березі річки, поблизу кафе «Малібу». Зануритися в ополонку можна буде з 18:00 18 січня до 18:00 19 січня. Церемонія освячення води відбудеться у суботу, 19 січня, о 09:00, на правому березі річки, поблизу аварійно-рятувальної станції.

У місцях святкування для хмельничан встановлять пункти обігріву, роздягальні, додаткові сміттєві баки, біотуалети. Усіх бажаючих пригощатимуть гарячим чаєм. Також кожен зможе придбати різноманітні смаколики. На місцях купання чергуватимуть рятувальники та медики для того, щоб у разі необхідності своєчасно надати допомогу хмельничанам. Поліцейські слідкуватимуть за охороною громадського порядку.

Медики наголошують на тому, що занурюватися у крижану воду може лише абсолютно здорова людина. При наявності хронічних захворювань, невеликої температури не можна пірнати в ополонку. Не варто також купатися на Водохреще лише через те, що це модно і щоб зробити потім гарні фотографії. У першу чергу, потрібно вірити, що купання на Водохреще очистить тіло та душу. 

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці Хмельницької міської ради закликає хмельничан дотримуватися таких правил:

  • При зануренні у воду треба бути обережним і виконувати усі вказівки рятувальників
  • Перед пірнанням не можна вживати спиртні напої
  • Занурюватися можна лише у спеціально відведених для цього місцях, де чергують рятувальники та медики
  • Перед купанням варто виконати кілька простих фізичних вправ
  • У воду треба занурюватися поступово
  • Після купання треба розтерти тіло рушником, одягнути сухий і теплий одяг, випити гарячого чаю.