Ви є тут

У Хмельницькому презентували сучасні кейси для сімейних лікарів

Инна Хананова

Вчора, 28 листопада, у Хмельницькому, відбувся тренінг для лікарів первинної ланки «Школа сімейного лікаря». Під час заходу продемонстрували спеціальні кейси, з якими працюватимуть лікарі у нових амбулаторіях на Хмельниччині. У кейсі будуть знаходитися планшет, цифровий стетоскоп, оптичний зонд та інше обладнання, потрібне для обстеження пацієнта. Далі розповість «Хмельницький».

Головна мета проведення тренінгу полягала в тому, щоб навчити сільських лікарів сучасним методам роботи в рамках медичної реформи. Медики дізналися про нововведення, роботу з інформаційними технологіями, юридичні аспекти та фінансовий менеджмент. До заходу долучилися представники первинної ланки з трьох областей. Хмельницький став шістнадцятим містом, де відбулись такі навчання. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Для того, щоб лікарі змогли працювати за допомогою телемедицини, їм видадуть спеціальні кейси. Їх вміст презентували під час тренінгу. В цих кейсах будуть знаходитися планшет, цифровий стетоскоп, оптичний зонд, безконтактний термометр. Менеджери проекту переконують, що в цьому кейсі є усе обладнання, яке необхідне для оперативного обстеження пацієнта. Таким мобільним комплексом вже користуються у сільських амбулаторіях Одеської області. Вартість одного кейсу становить майже 57 тисяч гривень. Завдяки цій технології лікарі зможуть  оперативно обстежувати пацієнтів. 

В обласному департаменті охорони здоров'я розповідають, що такі сучасні комплекси будуть і в лікарів на Хмельниччині. Додамо, що у наступному році на Хмельниччині повинні запрацювати 27 нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Також в рамках проекту планують відзняти 15 відеолекцій. Вони будуть розміщені на відповідному сайті. За результатами тренінгу планують розробити довідник сімейного лікаря.