Ви є тут

У Хмельницькому Арсен Аваков відкрив новий кінологічний центр, де готуватимуть службових собак для всіх структур МВС

Инна Хананова

Автор фото - Yulia Babych

Сьогодні, 9 листопада, міністр МВС Арсен Аваков разом із головою Нацполіції Сергієм Князєвим, відкрили у Хмельницькому сучасний кінологічний центр ГУНП, на базі якого готуватимуть службових собак не лише для поліції, а й інших силових структур Хмельниччини, які входять до системи МВС. Далі про це детальніше розповість «Хмельницький».

Арсен Аваков прибув до Хмельницького, щоб відкрити новий кінологічний центр. У цьому закладі буде здійснюватися підготовка службових собак для всіх структур МВС. Про це йдеться на офіційній сторінці МВС України у соцмережі.

«Безпека народу складається із багатьох елементів. Кожен робить свою справу, тому цей кінологічний центр – це цеглинка нашої безпеки. А наша безпека – це якість життя кожного українця», - сказав Арсен Аваков.

На Хмельниччині немає подібних центрів. Заклад спрямований на підготовку службових собак за напрямком розшуку людей, пошуку зброї, вибухівки та наркотичних речовин. У ньому можуть перебувати одночасно двадцять чотирилапих вихованців. Про тваринок тут дбатимуть належним чином. Для них у Центрі створили усі необхідні умови: зручні вольєри, різноманітні майданчики для тренування тощо. Важливо, що ветеринарні лікарі зможуть надавати собакам необхідну допомогу та навіть оперувати їх прямо у Центрі. Адже у закладі облаштували сучасний ветеринарний кабінет з операційною. Тут встановили новітнє обладнання. 

Голова Національної поліції Сергій Князєв зазначив, що такі кінологічні центри будуть відкриті по всій Україні. За його словами, у кожному обласному центрі буде близько 25 подібних центрів.

«Їх буде 20-25, в кожному обласному центрі. Поліцейський з собакою - це безпека на вулицях наших міст. Службові собаки шукають вибухівку та зброю, таким чином ми, в тому числі, протидіємо незаконному обігу зброї. Також кінологи з службовими собаками чергують в аеропортах та на залізничних вокзалах в рамках посилення боротьби з наркозлочинністю, але найважливіша функція кінологів ‑ оперативно розшукова діяльність. Кінолог ‑ це експерт, який вилучає запахові сліди, тобто збирає докази вини чи невинуватості підозрюваних. Тому основна задача для поліцейського в такому кінологічному центрі навчитися тому, що покажуть колеги з інших відомств», - зазначив Сергій Князєв.

Варто додати, що новий Центр буде зручним та комфортним і для самих кінологів. Тут облаштували сучасні кабінети і класи для занять. Також для кінологів створили зони відпочинку, оскільки на навчання часто приїжджають правоохоронці з райцентрів та інших міст. Тепер вони зможуть переночувати у спеціально відведених кімнатах готельного типу, в Центрі.

Також під час відкриття закладу Арсен Аваков вручив нагороди працівникам кінологічної служби та передав вісім автомобілів для Центру.