Хмельничан запрошують долучитися до радіодиктанту національної єдності

Ви є тут

Инна Хананова

У п'ятницю, 9 листопада, усі українці відзначатимуть День української писемності та мови. З цієї нагоди відбудеться радіодиктант національної єдності. Далі розповість про це «Хмельницький».

День української писемності та мови встановили у 1997 році. Його відзначають щороку на честь українського літописця Нестора. На думку багатьох дослідників, саме з преподобного Нестора-літописця отримала свій початок писемна українська мова.

Традиційно, в День української мови та писемності, покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, вручають відзнаки популяризаторам української мови, проводять регіональні тематичні конкурси, диктанти тощо. Ще однією незмінною акцією до Дня української писемності та мови є проведення радіодиктанту. Метою цього заходу є об'єднання усіх небайдужих громадян навколо українського слова.

Організатори запрошують усіх українців не просто долучитися до написання диктанту, а зібратися з родиною, колегами по роботі або друзями. Оскільки головна мета акції полягає не у перевірці грамотності, а саме у єднанні українців.

Початок радіодиктанту об 11:00. Щоб взяти участь у радіодиктанті, усі бажаючі повинні мати чистий аркуш паперу ручку, радіоприймач, комп'ютер, планшет або смартфон та доступ до інтернету.

Вступна частина триватиме півгодини, а сам радіодиктант – з 11:30 до 11:50. Традиційно він матиме близько 150 слів.

Офіційне гасло цьогорічного заходу – #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту: єднання навколо мови. 

Свою роботу потрібно надіслати на адресу Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Електронна адреса для надсилання радіодиктанту: rd@nrcu.gov.ua. Перевірятимуть тільки ті роботи, які надіслані 9 і 10 листопада. Усі, хто напише диктант без помилок, отримають символічні подарунки. 

Слід зазначити, що після першого радіодиктанту у 2000 році організатори отримали близько тисячі робіт. А у 2016 році їх кількість перевищила 21 тисячу. Минулого року радіодиктант національної єдності без помилок написали 124 людини. Четверо з них - з Хмельницької області.