Ви є тут

Четверо хмельничанок написали радіодиктант національної єдності без помилок

оновлено
Инна Хананова

У п'ятницю, 9 листопада, усі українці відзначали День української писемності та мови. З цієї нагоди відбувся радіодиктант національної єдності. Далі розповість про це «Хмельницький».

День української писемності та мови встановили у 1997 році. Його відзначають щороку на честь українського літописця Нестора. На думку багатьох дослідників, саме з преподобного Нестора-літописця отримала свій початок писемна українська мова.

Традиційно, в День української мови та писемності, покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, вручають відзнаки популяризаторам української мови, проводять регіональні тематичні конкурси, диктанти тощо. Ще однією незмінною акцією до Дня української писемності та мови є проведення радіодиктанту. Метою цього заходу є об'єднання усіх небайдужих громадян навколо українського слова.

Офіційне гасло цьогорічного заходу – #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту: єднання навколо мови. 

Слід зазначити, що після першого радіодиктанту у 2000 році організатори отримали близько тисячі робіт. Минулого року радіодиктант національної єдності без помилок написали 124 людини. Четверо з них - з Хмельницької області.

Цього року триста одинадцять людей написали радіодиктант національної єдності без помилок. Серед них — четверо хмельничанок.

У понеділок, 17 грудня, підвели підсумки 18 радіодиктанту національної єдності, який відбувся 9 листопада. Про це повідомляє «Українське радіо».

XVIII радіодиктант національної єдності написали 32779 осіб, з них без помилок - 311. Лише одну помилку допустили 1004 людини.

Переможці отримають книги і подарунковий сертифікат на відвідування екскурсії в телецентр «Олівець».

Паперові та електронні листи також надійшли з анексованого Криму і з окупованого Донецька. Цікаво те, що до написання радіодиктанту долучилися на лише в Україні. Тексти надійшли з Великобританії, ПАР, ОАЕ, Туреччини, Німеччини, Молодови, Іспанії, Італії, Чорногорії, Франції, Лівану, Білорусі, Австралії, Польщі, США та Китаю.

Четверо хмельничанок написали радіодиктант національної єдності без помилок: Тетяна Дзяна, Інна Ковальчук, Марія Будко та Наталя Попик.