Ви є тут

Хмельницькі школи та садочки отримали понад 800 саджанців кущів і дерев

Инна Хананова

Хмельницькі школи та дитячі садочки отримали понад 800 саджанців кущів і дерев. Їх придбали у рамках міської програми охорони довкілля. Саджанці привезли із розсадника, що у Новоушицькому районі. Навчальні заклади самі обирали породи дерев та кущів, які хочуть висадити на своїй території. Найбільше замовили туй та самшиту.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», за кошти з міського бюджету купили 11 порід дерев та кущів для хмельницьких шкіл та дитячих садочків. Серед рослин: калина, ялівець, клен, горобина, самшит, барбарис тощо. Наразі саджанці розвозять до навчальних закладів. У дитячому садочку №29, що розташований у мікрорайоні Озерна, будуть висаджувати туї.

Зазначимо, що кожен навчальний заклад самостійно обирав, які дерева або кущі висадити на своїй території. Зокрема, школа №20 замовила ялівець, самшит, спірею і туї. Також озеленить свою територію школа №19, яка наступного року святкуватиме ювілей - 50 років з дня створення. На території цього навчального закладу висадять п'ятнадцять туй та стільки ж самшиту.

Кущі та дерева привезли до Хмельницького із розсадника, що у Новоушицькому районі. Їх придбали у рамках міської програми охорони довкілля. Загалом 818 саджанців. На це з міського бюджету виділили 60 тисяч гривень.

Заступник начальника управління екології та контролю за благоустроєм міста Інна Куцка розповіла, що цього року було вирішено надати школам та садочкам саджанці, щоб прикрасити територію навчальних закладів. Це була ініціатива міського голови Олександра Симчишина та управління екології та контролю за благоустроєм міста. 

Крім чотирнадцяти шкіл та вісімнадцяти садочків, саджанці передали ботанічному саду, що на території Хмельницького національного університету, а також двом бібліотекам. Вчора, 5 листопада, біля обласної бібліотеки для юнацтва висадили 5 порід кущів. Загалом бібліотека отримала 54 саджанці. За словами директора Тамари Таньчук, про дерева та кущі тут дбатимуть.

Екологи розповідають, що зараз - найкраща пора для висадки дерев та кущів, адже протягом зими вони наберуть достатню кількість вологи. Весною радять обробити рослини спеціальними засобами від шкідників.

Дивіться у "Великому довіднику":