Ви є тут

До Всесвітнього дня боротьби з інсультом хмельничанам вимірювали тиск

оновлено
Инна Хананова

Фото - Хмельницька ОДА

Фото - Хмельницька ОДАФото - Хмельницька ОДАФото - Хмельницька ОДА

Протягом двох днів хмельничанам вимірювали тиск. В рамках Всеукраїнської акції «Виміряй свій тиск – скажи інсульту «Ні!!!» усі бажаючі мали змогу безкоштовно перевірити рівень свого артеріального тиску. Імпровізовані медпункти розгорнули у Пенсійному фонді, управлінні праці та соцзахисту населення, магазинах та у бібліотеці-філії №13. У такий спосіб лікарі хочуть привернути увагу хмельничан до гіпертонічної хвороби та розповісти про ознаки інсульту. Далі розповість «Хмельницький».

Гіпертонія є основною причиною смерті жителів Хмельницької області. З метою профілактики цієї хвороби у нашому місті вже декілька  років поспіль проводять акцію «Виміряй свій тиск – скажи інсульту «Ні!!!». Акцію проводять до Всесвітнього дня боротьби з інсультом, який відзначають 29 жовтня.

Всеукраїнська акція «Виміряй свій тиск – скажи інсульту «Ні!!!» організована для того, щоб привернути увагу населення до проблеми гіпертонії, як головного фактору виникнення інсульту, адже серцево-судинні захворювання стали однією з головних проблем сучасного людства.

Кожен третій хмельничанин  страждає від високого тиску. Крім високого тиску основними причинами інсульту є зайва вага, постійні стреси, шкідливі звички, підвищений рівень холестерину та низька фізична активність. Лікарі розповідають, що найчастіше інсульти стаються через невчасно надану допомогу. Тому закликають одразу викликати «Швидку допомогу».

Тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску розмістили у Пенсійному фонді, управлінні праці та соцзахисту населення, магазинах та у бібліотеці-філії №13. Загалом таких пунктів у Хмельницькому було створено понад десять. Тиск вимірювали 1 та 2 листопада. 

Хмельничани досить активно долучалися до акції. Більшість із них – це люди старшого віку, які піклуються про своє здоров'я. Вони підходили до тимчасових пунктів вимірювання артеріального тиску, запитували, просили рекомендації щодо того, як знизити рівень артеріального тиску. Можливістю виміряти свій тиск користувалися не лише громадяни старшого віку, але й багато осіб молодого та середнього віку. Адже останнім часом саме у цих вікових категоріях інсульти набувають особливого поширення.

Цього року акцію до Всесвітнього дня боротьби з інсультом провели 1 та 2 листопада у торговельних центрах, об’єктах соціальної сфери, установах Пенсійного фонду та управлінь соціального захисту на місцях, аптеках, бібліотеках та житлово-експлуатаційних конторах. 

Для зручності вимірювання артеріального тиску, у місцях проведення процедури встановили стіл та стільці. Дані та показники відвідувачів записували у спеціальний зошит та надавали консультацію. При необхідності громадянам давали пігулки для зниження артеріального тиску.

Хмельницький обласний Центр здоров’я забезпечив усі куточки тематичною санітарно-освітньою літературою.

Може бути цікаво: