Ви є тут

У Хмельницькому заклали капсулу під будівництво нового корпусу обласної дитячої лікарні

Инна Хананова

Фото - Хмельницька обласна рада

Фото - Хмельницька обласна радаФото - Хмельницька обласна радамм

Сьогодні, 19 жовтня, у Хмельницькому, урочисто заклали капсулу під будівництво майбутнього лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні. Будівельні роботи вже тривають протягом кількох тижнів. Далі детальншіе розповість «Хмельницький».

Наразі в Хмельницькій обласній дитячій лікарні розгорнуто 230 ліжок за 11 профілями у 7 відділеннях. Обласна дитяча консультативна поліклініка розрахована на 110 відвідувань за зміну. Матеріальна база обласної дитячої лікарні потребує оновлення. Крім того, вона не відповідає санітарно-гігієнічним та будівельним нормам та правилам, оскільки на одну дитину припадає три квадратних метри при нормативі 6,5. Тому потреба у розширенні медичного закладу є актуальною.

Рішення про будівництво сучасного корпусу медичного закладу прийняли ще у 2017 році на одинадцятій сесії обласної ради. У березні цього року з обласного бюджету виділили 30 мільйонів гривень, ще 10 мільйонів надійшло із Державного фонду регіонального розвитку. Далі, поетапно, планується передбачати необхідні кошти на фінансування запланованих проектно-кошторисною документацією робіт. Загальна вартість робіт становить понад 330 мільйонів гривень.

Комунальне підприємство архітектурно-будівельного проектування Хмельницької обласної ради провело тендер, переможцем якого стало ТОВ «Будівельний Альянс Груп». Саме це підприємство здійснює будівництво корпусу обласної дитячої лікарні. Споруджувальні роботи розпочалися у серпні цього року. Наразі завершується етап заглиблення 570 паль, улаштування бетонних розтверок та монтаж першого наріжного фундаментного блоку.

Фото - Хмельницька обласна рада

Сьогодні, 19 жовтня, урочисто заклали капсулу та провели монтаж першого наріжного фундаментного блоку на будівельному майданчику нового лікувально-діагностичного корпусу. На урочистих заходах були присутні чиновники, медичні працівники, будівельники та пацієнти. Про це повідомляє прес-служба Хмельницької обласної ради.

Головний лікар обласної дитячої лікарні Віра Руда розповіла,що  новий корпус матиме вісім поверхів. У ньому розгорнуть ліжка хірургічного і неонатального профілю. З існуючої лікарні буде переведено лише онкогематологічне і неврологічне відділення із реабілітаційним центром. Працюватиме цілодобовий травмпункт, клініко-діагностична та бактеріологічна лабораторії. У новому корпусі буде розмішено дві реанімації – хірургічного профілю на 6 ліжок і неонатального профілю на 12 ліжок. Планується придбати сучасне обладнання, у тому числі, МРТ. Завдяки цьому маленькі пацієнти зможуть повноцінно отримувати доступні медичні послуги на високому рівні.

Завершити будівельні роботи та запустити корпус в експлуатацію планують наприкінці 2021 року.

Може бути цікаво: