Ви є тут

«Чорний козак»: у Хмельницькому – допрем’єрний показ «першого народного фільму»

Инна Хананова

Красива  історія кохання, героїзм, українські традиції, щедро «приправлені» магією. Усе це – у кінострічці «Чорний козак». Хмельничан кличуть на допрем’єрний показ фільму, який створювався 10 років.  Докладніше про це розповість «Хмельницький».

В основі стрічки – казка Сашка Лірника «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного козака і страшне закляття». Фільм – фентезі знято народною кіностудією «Мальва» та громадською ініціативою «Толока. Легедзине» за кошти волонтерів.  Автори  позиціонують своє творіння як «перший народний фільм». Головні ролі виконують Василь Середенко та Марина Юрчак. Вона, до слова, єдина професійна акторка у фільмі. У кінострічці звучатиме й етномузика. Її створювали «ДахаБраха», «Піккардійська терція» та «Гуртоправці».

Усі події розгортаються у 17 столітті. Головна героїня – красуня Ганна, чоловік якої пішов на війну. Вона самостійно виховує доньку, а численним женихам – відмовляє. Та раптом на її обійсті починають відбуватися дивні речі і  хтось починає допомагати їй по господарству. Підстерігши уночі, Ганна побачила козака, одягненого у чорне...

Допрем’єрний тур  фільму «Чорний козак» запланований лише у пятьох українських містах. Серед них і Хмельницький. У нашому місті кінострічку демонструватимуть у кінотеатрі імені Тараса Шевченка у п’ятницю, 19 жовтня. Початок сеансу – о 19 годині. Вартість квитків – 60 гривень.

Усі кошти, отримані від прокату стрічки, передадуть на лікування та реабілітацію воїнів, що отримали поранення під час бойових дій на Сході країни.

У широкий  прокат фільм «Чорний козак» вийде 25 жовтня.

Автор - Тетяна Качур.