Ви є тут

У Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї експонатом місяця стали перші українські марки

Инна Хананова

Фото - Хмельницький обласний краєзнавчий музей

У Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї експонатом місяця стали перші українські марки. Про це далі розповість «Хмельницький».

Фондова колекція Хмельницького краєзнавчого музею налічує близько 65 тисяч експонатів. Археологічна колекція складає 6,7 тисяч предметів, серед яких – унікальні ювелірні вироби, колекції нумізматики та боністики, старовинної зброї, етнографії, подільської кераміки та фарфору, ікони, документів та фотографій з історії краю. 

У Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї представили першу серію українських марок. Це відбулося в рамках проекту «Експонат місяця». У цьому році наша країна відзначає 100-річчя народження української марки, яка вперше з’явилась у роки Української народної революції 1917-1921 років. З цієї нагоди у музеї презентують оригінальні та цікаві експонати. 

На офіційній сторінці Хмельницького обласноого краєзнавчого музею йдеться, що до створення марок були залучені кращі українські художники: Георгій Нарбут та Антон Середа. 

Фото - Хмельницький обласний краєзнавчий музей

Відповідно до закону від 18 квітня 1918 року частину першої серії, яка називалася «шагівковою», друкували на цупкому папері з написом на звороті «Ходять нарівні з дзвінкою монетою», адже самі монети на той час було вилучені з обігу. Відомо, що у використанні значилось багато фальшивих купюр. Першу серію марок державної пошти Української Народної Республіки 5 купюр номіналом 10 – 50 шагів запустили в обіг у середині липня 1918 року. Назва «марки-шаги» походить від староукраїнського «сяг», «шаг» – крок. Такі марки використовували у XVII-XVIII ст. для лічби дрібних грошей. В обігу марки-шаги перебували до березня 1919 року. Згодом їх було скасовано радянською владою.

Отже, протягом місяця усі бажаючі можуть завітати до Хмельницького обласного краєзнавчого музею, який розташований на вулиці Подільській, 12, та побачити перші українські марки.

Дивіться у "Великому довіднику": 
Може бути цікаво: 
Вулиці, що згадуються: