Ви є тут

У Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї львівські реставратори відновлюють ікони

Инна Хананова

До Хмельницького обласного краєзнавчого музею, який розташований на вулиці Подільській, 12, завітали реставратори зі Львова. Вони будут відновлювати старовинні ікони. Далі детальніше розповість «Хмельницький».

Понад  15 старовинних ікон, які знаходяться у Хмельницькому краєзнавчому музеї, будуть відреставровані. Їх оновлюватимуть художники зі Львову. Цей візит до нашого міста є плановим. Майстри будуть застосовувати до музейних експонатів спеціальні матеріали, які максимально наближені до тих, що на першооснові, йдеться в сюжеті «ТВ7plus».

Фондова колекція Хмельницького краєзнавчого музею налічує близько 65 тисяч експонатів. Археологічна колекція складає 6,7 тисяч предметів, серед яких – унікальні ювелірні вироби, колекції нумізматики та боністики, старовинної зброї, етнографії, подільської кераміки та фарфору, ікони, документів та фотографій з історії краю. Заступник директора Хмельницького обласного краєзнавчого музею Тетяна Смолій розповіла, що колекція іконопису складається з близько 90 одиниць. Тут можна побачити експонати на дереві, папері та навіть шифері. Деякі музейні експонати знаходяться у хорошому стані, а частина потребує відновлення.

Працівники Львівської філії національного реставраційного центру працюватимуть над відновленням старовинних ікон у краєзнавчому музеї. У своїй роботі реставратори використовуватимуть спеціальні засоби. Фахівці нададуть друге життя зображенням святих. Наприклад, ікона Миколи Чудотворця ХVII століття має в оформленні частинки золота. Реставратори працюють у білих халатах та в рукавичках. Вони використовують шприци та вату. Майстри укріплюють поверхню ікони матеріалами, що підходять за наповненням – як натуральні  компоненти, так і синтетичні.

Науковці працюватимуть у музеї протягом кількох днів. Вони перевірять не лише експонати, а й умови їх зберігання.

Дивіться у "Великому довіднику": 
Може бути цікаво: 
Вулиці, що згадуються: