Ви є тут

Пішохідний фонтан, скейт-парк та дитяча зона: яким буде «Hreblya Square» у Хмельницькому

Инна Хананова

Фото - ProProstir

Фото - ProProstirФото - ProProstirФото - ProProstirФото - ProProstirФото - ProProstirФото - ProProstirФото - ProProstirФото - ProProstirФото - ProProstirФото - ProProstirФото - ProProstirФото - ProProstirАвтор фото - Василь Камінський

Громадська ініціатива «ProProstir» розробила концепцію розвитку зеленої зони в районі набережної річки Південний Буг між вул. Кам'янецькою та провулком Човновим. Тут може з'явитися новий сквер, який матиме назву «Hreblya Square». Що тут буде облаштовано, дізнавався «Хмельницький».

На День міста на вулиці Проскурівській організували виставку «Кроки в майбутнє міста». Тут презентували ескізи масштабних архітектурних проектів «Кроки в майбутнє міста» (Молодіжний Парк, Палац спорту, Сквер Гребля/Greblya Square, Майдан Незалежності, кінотеатр Шевченка – громадський простір). Виставку організувала Агенція розвитку міста. На цих стендах хмельничани могли побачити ескізи проекту «Hreblya Square». Над концепцією розвитку зеленої зони в районі набережної річки Південний Буг між вул. Кам'янецькою та провулком Човновим працювала громадська ініціатива «ProProstir». Активісти опрацювали територію, що прилягає до водосховища з протилежної сторони від Молодіжного парку і міського пляжу.

Автор фото - Василь Камінський

«Hreblya Square» може стати сучасним місцем для цікавого та активного дозвілля мешканців міста. Відповідно до концепції тут планують облаштувати зону з лежаками, сидіння на пагорбі, скейт-парк. На території скверу працюватимуть сезонні заклади торгівлі та обслуговування. Також будуть встановлені довга лавка з видом на захід сонця, скейт парк і бетонні сидіння на пагорбі (на початку набережної). Крім того, планують облаштувати площу з пішохідний фонтаном та поставити лежаки на пагорбі. Концепція передбачає насип каменів, що дозволить зробити підпірну стінку без огорожі безпечнішою та забезпечити доступ до води. Для маленьких хмельничан буде діяти дитяча зона. Для мешканців приватної забудови облаштують зручний під'їзд.

На офіційній сторінці «ProProstir» у соцмережі йдеться про те, що робота над концепцією була завершена ще в листопаді минулого року. Тепер активісти діляться напрацьованими матеріалами з хмельничанами. 

Фото - ProProstir