Ви є тут

Хмельницькі письменники презентували другий випуск альманаху «Південний Буг»

оновлено
Инна Хананова

Фото - Хмельницька міська централізована бібліотечна система

Фото - Хмельницька міська централізована бібліотечна системаФото - Хмельницька міська централізована бібліотечна системаФото - Хмельницька міська централізована бібліотечна система

Вчора, 11 жовтня, о 12:00, у Хмельницькій центральній бібліотеці, що на вулиці Подільській, 78, відбулася презентація другого випуску літературно-публіцистичного альманаху «Південний Буг» Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України (НСПУ). Далі детальніше розповість «Хмельницький».

Місцеві письменники та поети презентували книгу про Хмельницький. Це вже друге видання альманаху «Південний Буг». Нагадаємо, що перший випуск презентували у лютому цього року. До книги увійшли прозові та поетичні твори, а також документальні хроніки 33 хмельницьких авторів. Перше видання літературного альманаху присвятили тематиці подій Революції гідності та російсько-української війни. Хмельницька обласна організація Національної спілки письменників України впорядкувала та видала альманах. Випуск книги профінансовано з міського бюджету. На сесії міської ради було ухвалено рішення про програму підтримки українського книговидання. Тому альманах «Південний Буг» видаватимуть щороку.

Вчора, 11 жовтня, у міській центральній бібліотеці, презентували другий випуск альманаху «Південний Буг». Альманах видано відповідно до Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською», яка була затверджена рішенням дев’ятнадцятої сесії Хмельницької міської ради №25 від 27 грудня 2017 року. Додамо, що головною метою Програми «Читай українською» є створення сприятливих умов для розвитку книговидавничої справи, книгорозповсюдження та популяризації української книги. Також мета Програми передбачає підтримку сучасних авторів і видавців, вивчення творів місцевих авторів, популяризацію української книги, розвиток і підтримку читацької культури.

Фото - Хмельницька міська централізована бібліотечна система

У виданні «Південний Буг» зібрано різні літературні твори: повісті, оповідання, новели, образки, мініатюри, класичні та модерні поезії. Окремий розділ надано «Молодій музі». Також не обійшлося без гумору і сатири. Видання вміщує також дослідницькі та критичні статті й рецензії. Основна й актуальна тема – українська мова в контексті історії та сьогодення. Зокрема, Хмельницького обласного громадського форуму «За українську мову», що відбувся в червні цього року.

Основна і наскрізна тема альманаху - українська мова в контексті історії та сьогодення. Їй присвячено чотири статті. 

«Ми не забули про мову як серцевину альманаху і в поезії та прозі. А поезія тут дуже колоритна: кожен автор має своє обличчя, слова – не трафаретні, поети – самобутні», – зауважив як редактор-упорядник голова Хмельницької обласної організації НСПУ Петро Маліш.

Також він звернув увагу на зростання у другому випуску поліграфічного рівня видання, зацікавлення ним літераторів Харківщини та Тернопільщини.

Слово на заході отримали як досвідчені письменники Хмельницького, так і початківці: Петро Маліш, Віталій МіхалевськийЮ Микола Кульбовський, Василь Горбатюк, Наталія Поліщук, Анна Новак, Дарина Янчук. 

«Однозначно будуть наступні випуски «Південного Бугу». Хмельницький у числі небагатьох міст України, які мають програми, націлені на літературу. І це приємно. Такий альманах дає силу новим авторам: він є поштовхом для тих, хто вагається і не має іншого шансу видатися», - наголосив начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков.

Другий випуск альманаху «Південний Буг» уже є у фондах Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи.  

Голови та члени літературних спілок Хмельниччини під час презентації зауважили, що готові працювати над наступними випусками, які б хотіли доповнити краєзнавчими додатками для того, щоб альманах поступово став часописом. 

Може бути цікаво: 
Вулиці, що згадуються: