Ви є тут

Хмельничани обрали мікрорайон, де облаштують місце для вигулу тварин

оновлено
Инна Хананова

У Хмельницькому облаштують спеціальну територію для вигулу тварин. Такий майданчик з'явиться в одному з мікрорайонів міста. Хмельничанам пропонували обрати, в якому саме. Далі детальніше розповість «Хмельницький».

У Хмельницькому наразі відсутнє спеціальне місце для вигулу тварин. Тому власники домашніх улюбленців повинні шукати майданчики, де можуть проводити час із чотирилапими, самостійно.

Хмельничани могли обрати місце, де наступного року, вірогідно, з’явиться спеціально облаштований майданчик для вигулу тварин. На розгляд пропонували шість мікрорайонів міста: Озерна, Дубове, Ракове, Гречани, Виставка, Піденно-Західний, повідомляє «Поділля-News». Було запропоновано шість мікрорайонів, де ініціативу можна реалізувати. Серед них немає центральної частини міста, оскільки тут територію для вигулу тварин дуже важко знайти.

«Проблема з місцями для вигулювання собак у Хмельницькому існує і її потрібно вирішувати. Спочатку мешканці міста допоможуть нам визначитися з мікрорайоном, а далі будемо шукати там місце. У списку немає центру міста, бо підходящий майданчик тут знайти буде важко», – говорить заступник начальника управління організаційно-інформаційної роботи та контролю Хмельницької  міськради Ігор Мельничук.

Проект реалізовується Всеукраїнською ініціативою «Активна Громада» у партнерстві з агенцією сталого розвитку «АСТАР» та Хмельницькою міською радою.

Регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Юлія Мазур зазначила, що залучення громади  до обговорення важливих для міста рішень налагоджує діалог хмельничан і влади.

«Це можливість для кожного громадянина взяти участь у суспільному житті, прояв демократії. Такі ініціативи показують, що місцева влада у своїх рішеннях не повинна ігнорувати думку людей, а мешканці, у свою чергу, мають усвідомити персональну відповідальність за якість життя», – додала Юлія.

Регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Юлія Мазур додала, що місце для вигулу тварин буде не одне на все місто, а перше. За її словами, далі і в інших мікрорайонах будуть також облаштовувати подібні майданчики для вигулу домашніх тварин.

Проголосувати за один із шести мікрорайонів міста можна було такими способами:

  • На сайті Хмельницької міської ради.
  • За посиланням org/4488.
  • За допомогою SMS-повідомлення на номер 093 177 00 35 (4488 номер відповіді). 

Голосування в рамках публічних консультацій розпочалося 19 вересня і тривало до 10 жовтня. За результатами голосування, майданчик для вигулу тварин спочатку облаштують у Південно-Західному мікрорайоні.

На розгляд хмельничан було запропоновано шість мікрорайонів міста – Озерна, Дубове, Ракове, Гречани, Виставка, Південно-Західний. Саме за останній найактивніше проголосували хмельничани. Південно-Західний мікрорайон отримав 169 голосів. Загалом до публічних консультацій долучилося 572 особи.

Тепер отримані результати повинні опрацювати у міській раді. Вірогідно, що саме в Південно-Західному мікрорайоні з'явиться перший спеціальний майданчик для вигулу тварин. Згодом подібні майданчики планують облаштувати і в інших мікрорайонах міста.