Ви є тут

SMART-бібліотека, коворкінг та спортивні майданчики: у Хмельницькому обрали переможців конкурсу «Бюджет участі»

оновлено
Инна Хананова

Усі бажаючі хмельничани, які мали цікаві ідеї для розвитку міста, подали їх на конкурс «Бюджет участі». Цього року у міській раді збільшили суму фінансування одного проекту до 150 тисяч гривень. Свої ідеї можна було подати до 22 вересня. Далі про умови конкурсу розповість «Хмельницький».

У Хмельницькому втретє обиратимуть проекти, які отримають фінансування з міського бюджету. Цього року на втілення ідей хмельничан виділено 2 мільйони гривень. Прийом заявок тривав до 22 вересня. З 24 вересня по 7 листопада подані проекти будуть оцінювати. Голосування за проекти розпочалося 8 листопада і тривало до 22 листопада. А вже 29 листопада стане відомо, хто переміг.

Ідеї на конкурс повинні стосуватися таких пріоритетних напрямків:

 1. житлово-комунальне-господарство,
 2. освіта,
 3. охорона здоров’я,
 4. спорт,
 5. культура,
 6. соціальний захист. 

Цього року змінили умови участі у проекті. Зокрема, тепер свої ідеї можуть подавати особи, яким виповнилося 16 років. Раніше це право було лише в тих, хто досягнув повноліття. Важливо, що проект автор має подати особисто. Один автор може подати не більше 2 проектів. Завдяки бюджету міських ініціатив кожен хмельничан може вплинути на розвиток міста та зробити його комфортнішим. Голосування буде проходити лише через сервіс «Громадський проект». Ця платформа дозволяє брати участь в конкурсі онлайн, не виходячи з дому. Також цього року збільшено розмір фінансування одного проекту до 150 тисяч гривень. 

Нагадаємо, що минулого року хмельничани подали 81 ідею для покращення життя міста. Переможцем став 21 проект. На реалізацію ідей виділили 2 мільйони гривень. Станом на червень цього року вдалося втілити половину ідей від хмельничан. Зокрема, у чотирьох навчальних закладах міста з'явилась сучасна комп'ютерна техніка. У школі № 6 встановили систему відеоспостереження. У школі № 8 з'явився кабінет ЛФК та кабінет працетерапії. А в коридорах навчального закладу встановили шафи для портфелів та спортивного одягу учнів. А в дитячому садочку №22 оновили спортивну та музичну зали. Решту проектів планують реалізувати до кінця 2018 року.

У рамках «Бюджету участі» хмельничани подали 102 ідеї. Найбільше проектів подано у галузі освіти.

В міській раді опрацювали громадські проекти. У п'ятницю, 19 жовтня, їх розглянули на засіданні Комісії з питань Бюджету участі. Члени Комісії розглянули кожен проект на відповідність його вимогам до Положення про бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Хмельницького. Однією з істотних вимог до проектів є те, що він має бути загальнодоступним. Саме це і стало основною причиною відхилення багатьох поданих ідей. Таким чином, за результатами розгляду проектів, комісія відхилила 68 ідей хмельничан. До голосування допустили 14 проектів, ще 20 направили відповідним галузевим управлінням міської ради на доопрацювання. Етап голосування тривав до 22 листопада.

Завершився другий етап відбору громадських проектів, які реалізовують у рамках проекту «Бюджет участі». З 8 листопада розпочалося голосування. Переможців обирали хмельничани. Одна людина могла проголосувати за п’ять проектів. Всього обрано 28. Тривало голосування до 22 листопада.

25 жовтня 2018 року відбулось засідання Комісії з питань «Бюджету участі», під час якого розглянули громадські проекти та висновки управлінь міської ради, відповідальних за виконання проектів. Зі 102 проектів, які були подані, комісія допустила до голосування 28, які відповідають вимогам Положення про бюджетування за участі громадськості.

З 8 листопада 2018 року розпочалося голосування за проекти, яке тривало  по 22 листопада 2018 року. Голосування за проекти здійснювалося тільки через електронний сервіс «Громадський проект».

Завершилось голосування за громадські проекти, які подали хмельничани мешканцями у рамках «Бюджету участі». Всього за проекти проголосувало 9184 особи. Результати голосування будуть затверджені на засіданні Комісії з питань Бюджету участі і оголошені 29 листопада.

Обсяг фінансування проектів на 2019 рік у сумі 2 мільйонів гривень розподілятимуть наступним чином:

 • на реалізацію проектів на об’єктах галузі житлово-комунального господарства – 350 тис. грн.;
 • на реалізацію проектів на об’єктах галузі освіти – 330 тис. грн;
 • на реалізацію проектів на об’єктах галузі охорони здоров’я – 330 тис. грн;
 • на реалізацію проектів на об’єктах галузі соціального захисту – 330 тис. грн;
 • на реалізацію проектів на об’єктах галузі спорту – 330 тис. грн;
 • на реалізацію проектів на об’єктах галузі культури – 330 тис. грн.

У разі залишку коштів, Комісія з питань Бюджету участі, прийматиме рішення щодо вибору проекту, на реалізацію якого направлятимуться зазначені кошти.

Хмельничани обрали проекти, які будуть реалізовувати у 2019 році за кошти з місцевого бюджету.

Голосування за проекти, які були подані на проект «Бюджет участі», завершилось. Переможцями стали 16 проектів на загальну суму 1,94 млн. гривень. Серед переможців: 4 проекти зі сфери освіти, 2 - в галузі охорони здоров'я, 3 - в галузі культури, 2 - в галузі спорту,  2 - з житлово-комунального господарства та 3 - у галузі соціального захисту. 

Освітні ідеї стосуються хмельницьких шкіл та дитячих садочків. Проекти передбачають виділення коштів на облаштування спортивних майданчиків відповідним обладнанням. У сфері охорони здоров'я планують створити кабінет Холтерівського моніторування на базі Хмельницької міської дитячої лікарні та інклюзивно–терапевтичний майданчик для дітей на території ХМДЛ. Щодо галузі культури, то тут проекти передбачають створення SMART-бібілотеки та коворкінг-центру. У галузі спорту - створення майданчику для гри в боче. Серед пропозицій у сфері ЖКГ, які підтримали хмельничани, облаштування сучасних дитячих майданчиків. У галузі соціального захисту хмельничани підтримали проект щодо облаштування громадського центру.

Вулиці, що згадуються: