Ви є тут

Заміна вікон та утеплення фасадів: у Хмельницькому триває термомодернізація чотирьох закладів освіти

оновлено
Инна Хананова

Фото - Хмельницька міська рада

Фото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська рада

Чотири навчальних заклади Хмельницького отримали грантові кошти за програмою НЕФКО. Роботи з утеплення та заміни вікон тривають у ЗОШ №14, СЗОШ №15, у ДНЗ № 54 і 29.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», два дитячі садочки та дві загальноосвітні школи до осінньо-зимового періоду повинні утеплити. Повну термомодернізацію у цих навчальних закладах проводять за програмою НЕФКО. Наразі тривають заходи з термомодернізації бюджетних будівель: ДНЗ №29, ДНЗ № 54, СЗОШ №14, СЗОШ №15. На проведення заходів з утеплення ці заклади отримали грантові кошти, які становлять 200 тисяч євро. Кредит НЕФКО становить 11,840 млн. гривень. Співфінансування з міського бюджету складає понад 3 мільйони гривень. Проект передбачає: облаштування індивідуальних теплових пунктів системи теплопостачання, заміну ламп розжарювання на енергозберігаючі лампи, заміну вікон, утеплення запасних вхідних дверей, підвищення теплозахисту перекриття тощо. Таким чином, діти зможуть відвідувати модернізовані школи та дитячі садочки, в яких буде тепло, комфортно та зручно.

Зокрема, у спеціалізованій загальноосвітній школі №15 ім. Співачука наразі утеплили фасад, а також замінили старі вікна на сучасні. Завдяки цьому вдасться заощаджувати на витратах на енергоносії.

Міський голова Олександр Симчишин зазначає, що термомодернізацію навчальних закладів будуть проводити і надалі.

Нагадаємо, що минулого року у комунальних закладах міста встановили сім індивідуальних теплових пунктів. Зокрема, три - у перинатальному центрі та по одному у чотирьох дитячих садочках: №20, №48, №53 та №56. Для цього з бюджету було виділено 2,5 мільйони гривень. За допомогою цих пристроїв можна в автоматичному режимі тримати необхідну температуру теплоносія та підтримувати оптимальну температуру у приміщенні. 

У Хмельницькому тривають роботи з термомодернізації шкіл та дитячих садочків за грантові, кредитні та бюджетні кошти.

Термомодернізація проходить у рамках проекту Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO). Загальна вартість пільгового кредиту на заходи з енергозбереження становить 11 млн. 839 тис. 748 гривень та співфінансування міста у розмірі 904,4 тисяч гривень. За кредитні кошти проводяться роботи з термомодернізації школи №15 та садочку №54.

За грантові кошти (160 тис євро + 798, 39 тис. грн. співфінансування міста) проводяться роботи з термомодернізації СЗОШ №14 та ДНЗ №29.

Фасади освітніх закладів утеплили мінеральною ватою. Також встановили індивідуальні теплові пункти з автоматичним погодним регулюванням, замінили вікна та двері на енергозберігаючі, провели модернізацію внутрішнього освітлення. Крім того, для покращення вентиляції у вікнах встановили вентиляційні клапани. У трьох закладах передбачено модернізацію та утеплення даху.

Заступник міського голови Володимир Гончарук перевірив стан виконаних робіт та надав рекомендації підрядним організаціям, котрі виконують роботи. 

«Левова частка робіт по усіх чотирьох закладах уже виконана. Школа №15 – уже завершений об'єкт, інші – переходять на квітень-травень 2019 року, в зв’язку з неможливістю виконати роботи по модернізації дахів, відповідно до будівельних норм з дотриманням погодних умов. Хоча й на цих об’єктах наразі пророблено достатньо, щоб цієї зими ми відчули суттєву економію та збереження тепла», - розповів заступник міського голови Володимир Гончарук.