Незабаром у Хмельницькому з'явиться перша туристична марка

Ви є тут

Инна Хананова

Незабаром у Хмельницькому з'явиться перша туристична марка. Про це повідомив один із ініціаторів її створення Юрій Даценко. На марці буде зображене Олексіївське реальне училище, у приміщенні якого тепер знаходиться Хмельницька міська рада. Далі розповість про це «Хмельницький».

Туристичні марки - це круглі сувеніри з дерева, які відрізняються один від одного об'єктами, що на них зображені. Це можуть бути замок, монастир, храм, музей, пам’ятник, вершина гори, національний парк тощо. Такий сувенір можна придбати тільки відвідавши об’єкт, зображений на ньому. Ідея туристичних марок виникла ще у 1998 році в Чехії. Згодом дерев'яними сувенірами стали цікавитися тисячі колекціонерів у Чехії, Словаччині, Польщі, Австрії тощо. Загалом туристичні марки популярні у 20 країнах світу. Україна приєдналась до цього туристичного проекту у 2007 році. Туристичні марки для усього світу виготовляють у центральному офісі проекту в місті Римаров (Чехія). 

За даними «Поділля-Центр», в середині липня туристична марка з'явиться і в нашому місті. На марці буде зображене Олексіївське реальне училище, у приміщенні якого тепер знаходиться Хмельницька міська рада. Мандрівник Юрій Даценко розповів, що туристичні марки цікаві йому, в першу чергу, тим, що на них зображені унікальні туристичні об'єкти. Чоловік подорожує разом із дружиною Катериною. В їхній колекції наразі є 101 туристична марка. Це захоплення виникло три роки тому, з весільної подорожі до Сатанова, де вони придбали свою першу туристичну марку. Юрій Даценко стверджує, що це не лише колекціонування, а й спогади про різні місцевості.

Завдяки унікальним правилам колекціонування туристична марка може стати справжнім трофеєм з подорожі та її реальним підтвердженням. 

Дивіться у "Великому довіднику":