Ви є тут

Хмельницькі бібліотеки отримали понад 2000 нових книг

Инна Хананова

Понад дві тисячі нових книг для дорослих та маленьких читачів придбала Хмельницька централізована бібліотечна система придбала понад 2000 нових книг для дорослих та маленьких читачів. Серед новинок є світові та українські бестселери, пізнавальні, навчальні видання, література для дітей та підлітків. При формуванні списку літератури враховували побажання читачів бібліотек. На купівлю нових книг були виділені кошти з міського бюджету. Згодом усю придбану літературу розподілять між філіями. А вже наприкінці літа книги з'являться на поличках бібліотек. Далі про це розповість «Хмельницький».

Фонди бібліотек Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи отримали 2300 примірників книг. Літературу замовили через систему Державних закупівель «ProZorro» за кошти міського бюджету.

«Нещодавно отримали 66 коробок з новими книгами. Всі вони видані у 2016-18 роках. Це література для різних вікових категорій – від найменшого читача до людей старшого віку. На початку року у соціальних мережах та на сайті ЦБС проводилось опитування «Яку книгу Ви хотіли би бачити у бібліотеці?». Тому підбір проводився в першу чергу за запитами читачів», – повідомила завідуюча відділу комплектування та обробки літератури Хмельницької міської ЦБС Лілія Зозуля.

Переважна більшість книг - це художня література відомих українських та світових письменників: Василя Шкляра, Світлани Талан, Ірен Роздобудько, Ольги Деркачової, братів Капранових та інших. Також є книги, які будуть цікавими для підлітків, а саме фентезі – трилогія Джеймса Дешнера «Той, що біжить лабіринтом», популярний бестселер Ніколи Юна «Увесь цей світ», твори Джона Гріна «Паперові міста» та «Провина зірок», Кіма Слейтера «Розумник». Для маленьких читачів придбана спеціальна серія книг «Маленькому пізнайкові». Зацікавить малюків і книжечка зі спеціальними візуальними ефектами «Хто ховається у лісі».

«Книга-мандрівка. Україна» є призером конкурсу «Кращий книжковий дизайн» на наймасштабнішій книжковій події року – «Книжковий арсенал». Це видання створене з відкриттів і досліджень, що дають можливість поглянути на Україну по-новому. Тепер його можна знайти в міській бібліотеці.

Книгозбірні міста вже готуються до початку нового навчального року. Оновлення літератури є невід'ємною частиною навчального процесу. Придбали нові видання творів Івана Багряного, Степана Васильченка, Михайла Коцюбинського, Джека Лондона, Стендаля, Франца Кафки та інших. Збільшилася кількість книг з психології, історії України і світу, довідкових та енциклопедичних видань.

Для того, щоб отримати нові книги, потрібно звернутися в будь-яку з міських бібліотек-філій.