Ви є тут

Хмельницький потрапив до ТОП-10 щорічного рейтингу комфортності українських міст

Инна Хананова

Хмельницький потрапив до першої десятки щорічного рейтингу комфртності українських міст. Далі про це детальніше розповість «Хмельницький».

Журнал «Фокус» оприлюднив свій щорічний рейтинг найкомфортніших міст України. Хмельницький опинився у першій десятці та отримав 48,1 бали.

«У Хмельницького репутація нудного міста. Щоб позбутися цієї репутації, місто часто проводить масові заходи – від параду близнюків до рок-фестивалю «Rock&Buh», - зазначає видання «Фокус».

Не оминули увагою і наш речовий ринок. Видання зазначає, що прогулянка вихідного дня обов'язково включає в себе популярний хмельницький ринок, в якому можна заблукати. Також зазначили, що міська влада активно займається інфраструктурою: облаштовує велодоріжки, екопарковки, відкриває спортивні майданчики. До переваг також віднесли те, що у місті планують реконструювати парк ім. Чекмана та відкрити Палац Спорту.

Серед недоліків Хмельницького вказані поганий стан доріг у місті та низький рівень заробітної плати. До переваг нашого міста віднесли невисокі ціни на житло та хорошу екологію.

«Хоч у місті одна з найнижчих середніх зарплат по країні, Хмельницький став третім містом України, після Київа та Одеси, де встановили bitcoin-автомат», - йдеться у виданні.

За версією видання найкомфортнішим містом України є Харків. Це місто отримало 67,1 бали. На другому місці опинилася Вінниця, на третьому – Київ. Далі в рейтингу йдуть Львів, Одеса, Дніпро, Чернігів, Луцьк та Житомир.

При оцінюванні якості життя у містах України використовували багато критеріїв. Зокрема, враховували співвідношення між середнім рівнем офіційної зарплати і вартістю базової споживчого кошика. Також до уваги брали рівень зайнятості населення, кількість вищих навчальних закладів і шкіл із високим рейтингом, забрудненість повітря, рівень небезпечних відходів. Враховували також оцінку якості муніципальних послуг мешканцями міста на основі всеукраїнського муніципального опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг». Безпеку проживання оцінювали за рівнем злочинності відповідно до статистики МВС.

Минулого року наше місто зайняло восьму сходинку у рейтингу комфортності, а в 2016 році - третє місце.