Ви є тут

У хмельницькій «Літній школі медіаграмотності» відбувся випуск

оновлено
Инна Хананова

Протягом липня, в центральній бібліотеці, яка знаходиться на вулиці Подільській, 78, діяла «Літня школа медіаграмотності». Заняття проходили щочетверга, протягом місяця. Відвідувачі змогли навчитися критично мислити, розпізнавати фейки та не піддаватися маніпуляціям. Далі детальніше розповість «Хмельницький».

Нагадаємо, що у вересні минулого року, у центральній міській бібліотеці відкрили БібліоХаб. Це громадський простір, яким безкоштовно можуть користуватися усі бажаючі хмельничани. Це є поширеною практикою усіх європейських країн. Даний проект став переможцем у програмі «Бюджет участі». БібліоХаб став чудовим прикладом прогресивного розвитку міських бібліотек. Тут проводять час молодь, літератори, бібліотекарі та читачі.

У листопаді у БібліоХабі стартував проект «Школа медіаграмотності». Щоп'ятниці дорослі відвідувачі центральної бібліотеки приходили на заняття. Навчання відбувалося в рамках глобального святкування Тижня Медійної та інформаційної грамотності (Global MIL Week). 

Влітку «Школа медіаграмотності» продовжила свою роботу у Хмельницькому. Усі бажаючі мали нагоду корисно провести дозвілля, навчитися критично мислити та аналізувати інформацію. Після відвідування занять хмельничани зовсім по-іншому будуть сприймати новини та навчаться працювати з інформацією. 

Випускники хмельницької «Школи медіаграмотності» зможуть:

  • дізнатися про особливості роботи медіа та проаналізувати власний медіапростір;
  • проаналізувати механізми впливу медіа та розвинути навички критичного мислення та аналізу інформації;
  • навчитися розрізняти пропаганду, фейки та маніпуляції в медіа, щоб не потрапити під їхній вплив;
  • довідатися про те, як проходять інформаційні війни, щоб захистити себе та своїх близьких.

Тренером проекту «Літня школа медіаграмотності» стала директор Хмельницької ЦБС Тамара Козицька. Навчання було безкоштовним. Важлива умова - потрібно бути читачем бібліотеки. Заняття проходили щочетверга, в приміщенні БібліоХабу, що на вулиці Подільській, 78. 

Недавно у «Школі медіаграмотності» відбувся випуск. Випускники «Школи медіаграмотності» тепер краще розуміються на інформаційних війнах, пропаганді та фейковій інформації. Далі розповість «Хмельницький».

За даними МТРК «Місто», під час останнього заняття відвідувачі вчилися писати новини для місцевих телеканалів. Тамара Козицька запевняє, що одне із головних завдань для її учнів - розповсюдження отриманої інформації. Важливо, щоб кожен ділився з рідними та друзями навиками, отриманими під час навчання у «Школі медіаграмотності».

Випускники «Школи медіаграмотності» переконані, що такі заняття варто відвідати усім хмельничанам, незалежно від віку.

Може бути цікаво: 
Вулиці, що згадуються: