Ви є тут

Вернісажі, презентації та ніч у музеї: яким був мистецький фестиваль «АRT-колаж-2018»

оновлено
Инна Хананова

Минулого тижня, у Хмельницькому, відбувся мистецький фестиваль «АRT-колаж-2018». На відвідувачів чекали лекції, майстер-класи, вернісажі, презентації, кіноперегляди, ніч у музеї та багато іншого. Далі про це детальніше розповість «Хмельницький».

У Хмельницькому обласному художньому музеї відбувся мистецький фестиваль «АRT-колаж». Він проводиться у нашому місті вже вшосте. Захід присвячений Міжнародному дню музеїв, який традиційно відзначається 18 травня. Для нашого міста це особлива подія. Долучитися до заходів та стати безпосередніми учасниками фестивалю мешканці та гості міста могли протягом 16-18 травня. 

Цього року фестиваль «АRT-колаж-2018» спрямований на популяризацію та розвиток не лише українського мистецтва. Захід став презентаційним майданчиком спільного проекту з Хмельницькою обласною спілкою вірменської національної культури «Арарат». 

На відвідувачів фестивалю чекав вернісаж відомого художника, майстра квінтесенції української та вірменської культур Бориса Єгіазаряна «Присвята». Також відбулася презентація книги художника «Сорок джерел».

Крім того, усі бажаючі взяли участь в цікавих майстер-класах та опанували основи гончарного мистецтва. Їх провів Микола Величко. А доцент кафедри образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та трудового навчання Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, кандидат педагогічних наук. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Спілки дизайнерів України Галина Бучківська навчила присутніх виготовляти традиційну українську ляльку-мотанку. 

Для любителів пригод організували квест «Музейні таємниці». Переможці отримали призи. А також провели інтерактивну нічну екскурсію. В рамках мистецького фестивалю відбулось засідання кіноклубу «Parajanov ART» та перегляд фільму Романа Балаяна «Ніч в музеї Параджанова». Метою Всеукраїнського проекту «Parajanov ART» є популяризація творчості всесвітньовідомого режисера, одного з найвидатніших митців ХХ ст. – Сергія Параджанова. 

Гості фестивалю «АRT-колаж-2018» мали нагоду насолодитися творчістю музичних колективів та сольних виконавців, серед яких гурти: «Spokoinyi», «Проскурів-Сіті Бенд». А театр вогню та світла «zLight» подарував всім неймовірне вогняне шоу просто неба. Всі отримали незабутні враження.

Таким чином, «АRTколаж-2018» – це поліфонічний культурно-просвітницький фестиваль, проект-експеримент, який спрямований на об'єднання різних мистецьких та освітніх практик, що знайомлять з багатогранним світом сучасного мистецтва.