Ви є тут

У Хмельницькому зацвіла сакура

Инна Хананова

Автор фото - Віталій Регловчук

Автор фото - Віталій РегловчукАвтор фото - Віталій Регловчук

У Хмельницькому з'явилося нове місце для чудових фотографій. На Майдані Незалежності розцвіла сакура. Далі детальніше про це розповість «Хмельницький».

Декоративні деревця у центрі міста вкрилися рожевим цвітом. Сакури на Майдані Незалежності - це одне з найбільш популярних місць для фотосесій. Мешканці та гості міста вже фотографуються на фоні дерев. Хтось приходить сюди зробити селфі з друзями, а дехто - фотографується усією родиною. Сакури цвітуть щороку наприкінці квітня - на початку травня. Однак протягом останніх кількох років дерева почали зацвітати раніше. Сакури дарують прекрасний аромат та гарний настрій. Усі бажаючі милуються красою дерев та насолоджуються весною, адже цьому сприяє чудова погода. Вчора, 15 квітня, на вулиці було по-справжньому тепло. Цвітіння сакури короткочасне і триває близько двох тижнів. Тому варто поспішати на Майдан Незалежності, щоб встигнути зробити яскраві фотографії.

Додамо, що сакура - символізує японську культуру. Японці поважають цю рослину. Крім того, сакура є символом краси та жіночності. Весняне цвітіння сакури в Японії за урочистістю можна прирівняти до національного свята. 

У 2017 році, Посольство Японії в Україні висадило більше тисячі сакур у різних містах. Це відбулося в рамках проведення Року Японії в Україні. Це визначено, передусім тим, що Японія є одним з найбільших іноземних інвесторів та підтримує дружні відносини з нашою державою. Також ці прекрасні дерева висадили і в нашому місті. Зокрема, у листопаді минулого року, в парку ім. Чекмана, відкрили алею сакур. Тепер тут росте 19 таких дерев. Десять рослин – при вході в парк, решта – на його території. Доглядає та охороняє декоративні дерева керівництво парку ім. Чекмана. Сакури стали своєрідним символом дружніх відносин Хмельницького та Японії.