Ви є тут

Хмельницькі студенти взяли участь у проекті «Стань донором – подаруй краплю надії»

Инна Хананова

Студенти Хмельницького національного університету стали донорами. Соціальний проект «Стань донором – подаруй краплю надії» у навчальному закладі започаткували 3 квітня минулого року. Протягом цього періоду студентська молодь здала понад 50 літрів крові. Далі про це детальніше розповість «Хмельницький».

В Україні добровільно кров здають лише 10% громадян, інші - при виникненні потреби або через гроші. Кожна людина, яка може стати донором, повинна розуміти, що це дуже важливо та потрібно, адже вона може врятувати життя інших. У Хмельницькому кількість донорів крові щороку зростає. Дуже часто приходять здавати кров ті люди, чиї рідні потребують допомоги. Кожного дня в Обласну станцію переливання крові звертається близько 50 людей. Будь-яка група крові є потрібною та важливою. Донором може стати громадянин України, якому виповнилося 18 років і в якого хороший стан здоров'я. Перед процедурою переливання відвідувачі центру здають кров на аналіз та обстежуються у лікаря, який вирішує, чи можна людині ставати донором.

Чоловікам рекомендують здавати кров п'ять разів на рік, а жінкам - чотири. За один раз у людини можна взяти до 450 мл крові. А це може врятувати життя трьох людей. Крім того, донорство сприяє поліпшенню самопочуття людини та сприяє омолодженню організму. Також кожен може стати Почесним донором України. Для цього треба здати кров 40 разів. А для отримання звання Заслуженого донора України слід здати кров 100 разів. 

Хмельницькі студенти долучилися до соціального проекту «Стань донором – подаруй краплю надії». Цей проект започаткувала Первинна профспілкова організація студентів ХНУ у 2017 році з метою популяризації донорства крові та її компонентів. Мета проекту полягає в тому, щоб виховувати молоде покоління донорів на постійній основі та залучення студентів до волонтерства. Кожен із молодих людей впевнений, що його кров може врятувати комусь життя. Тому хлопці та дівчата здають кров за покликом душі. Протягом року студентська молодь здала вже понад 50 літрів крові. До проекту долучилися понад 150 студентів. 

Дивіться у "Великому довіднику":