Ви є тут

У Хмельницькому майже 115 тисяч людей підписали декларації з лікарями

оновлено
Инна Хананова

У квітні, в Україні розпочалася національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Українці почали підписувати декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Скільки вже декларацій підписали хмельничани, розповість далі «Хмельницький».

Відповідно до медичної реформи кожна людина може обрати свого лікаря у будь-якому закладі первинної допомоги незалежно від місця проживання або прописки. Громадянин обирає того терапевта, педіатра або сімейного лікаря, якому найбільше довіряє. 

«Відповідно до загальнодержавної реформи, минулого року у Хмельницькому ми створили два заклади первинної медико-санітарної допомоги. Прив’язки до території не буде, наприклад, житель Гречан зможе підписати декларацію з лікарем мікрорайону Ракове або Лезневе. За обслуговування пацієнтів в амбулаторіях платитиме держава», - зазначив начальник управління охорони здоров’я Борис Ткач.

Взагалі підписання декларації — це, фактично, форма заяви. Завдяки декларації українці повідомлятимуть, що обрали саме цього лікаря і цей медичний заклад. Усі дані будуть знаходитися в електронній системі охорони здоров’я. Кінцевого терміну підписання декларацій немає, однак у МОЗ рекомендують не відкладати це. 

За даними «Поділля-Центр», в Хмельницькій амбулаторії загальної практики сімейної медицини №9 розпочали підписання декларацій на початку квітня. За цей період уклали близько 100 контрактів. Завідувач амбулаторії Ігор Альчинський розповів, що медичний заклад забезпечений усім необхідним устаткуванням: комп'ютерами, принтерами, які підключені до інтернету. 

Станом на 11 квітня, у центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 уклали 400 декларацій. Підписати договір із лікарем тут можна у двох амбулаторіях.

Загалом у Хмельницькому підписали 1500 декларацій. Про це розповів начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач. Укласти договір з лікарем можна у години його прийому. 

За словами головного спеціаліста Департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА Ольги Трач, на Хмельниччині декларації підписали 3000 осіб. Найбільше у Красилівському та Віньковецькому районах, а також у містах Кам'янець-Подільський та Хмельницький. 

Триває всеукраїнська кампанія обрання свого лікаря. У Хмельницькому майже 115 тисяч мешканців підписали декларації з лікарями, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто».

Показник наближається до половини чисельності населення міста. Зокрема, сімейний лікар амбулаторії №7, що у мікрорайоні Ружична, Марина Божок вже має необхідну кількість пацієнтів-підписантів. Кілька фахівців теж на фінішній прямій. Тому в управлінні охорони здоров’я рекомендують звертатися до лікарів, щоб вчасно підписати договір.

Може бути цікаво: