Ви є тут

На трафаретах в автобусах та маршрутках кожен мікрорайон міста позначений окремим кольором

Инна Хананова

З 27 грудня 2017 року у Хмельницькому почала діяти нова транспортна мережа міста. Одним із нововведень є трафарети громадського транспорту, на яких кожен мікрорайон міста позначений відповідним кольором. Про це детальніше розповість «Хмельницький».

Відповідно до нових правил користування автобусами, кожен транспортний засіб повинен бути оснащений трьома трафаретами. На кожному трафареті нанесені кольорові смуги як додаткові орієнтири для громадян по напрямках сполучення маршрутів, тобто початкові та кінцеві пункти. Розфарбовані трафарети допоможуть громадянам краще орієнтуватися у маршруті того чи іншого транспортного засобу. Завдяки кольоровим позначкам люди зможуть одразу побачити, в який мікрорайон міста курсує певний автобус. Це також повинно бути зручним для людей, які мають особливі потреби.

Отже, на транспортних засобах мікрорайони міста позначені такими кольорами: 

  • мікрорайон Озерна – синій,
  • Південно-Західний – блакитний,
  • мікрорайон Ракове – зелений,
  • мікрорайон Лезневе – рожевий,
  • мікрорайон Дубове – коричневий,
  • мікрорайон Ружична – фіолетовий,
  • мікрорайон Гречани – жовтий,
  • Дальні Гречани – помаранчевий.

Такі кольорові трафарети розміщені на передній, боковій та на задній частині транспортного засобу. 

Додамо, що завдяки новій транспортній мережі планується трохи розвантажити центральну частину міста. Крім того, нововведення передбачають збільшення громадського транспорту для людей з обмеженими можливостями. Також усі маршрутки та автобуси міста обладнають GPS-навігаторами. Їх підключать до єдиного диспетчерського пункту, який знаходиться в управлінні транспорту і зв’язку. Якщо перевізники не будуть дотримуватися графіку руху, то їх штрафуватимуть. Хмельничани зможуть зручно слідкувати за рухом транспортних засобів у режимі онлайн. Для перегляду роботи GPS-моніторингу потрібно буде завантажити мобільний додаток «Dozor City».