У Хмельницькому демонтують два МАФи, які встановлені без документів

Ви є тут

Инна Хананова

У Хмельницькому планують демонтувати ще два МАФи, які встановлені без відповідних документів. Які кіоски планують знести, дізнавався «Хмельницький».

У Хмельницькому триває інвентаризація тимчасових споруд, які встановлені самовільно, без належних документів. Такі кіоски будуть демонтовані.  Один з МАФів, який не має усіх потрібних дозволів, розташований у центрі міста, а інший - у мікрорайоні Дубове.

Перелік тимчасових споруд, які підлягають демонтажу:

  • вул. Кам'янецька, біля будинку №72, поряд із магазином «Сири», (власник Чук В.І.)
  • вул. Купріна, на зупинці громадського транспорту, напроти заїзду до ринку «Дубове».

Власники цих МАФів повинні самостійно знести їх до 15 лютого. Якщо цього не буде зроблено, то кіоски знесуть працівники комунального підприємства. 

Нагадаємо, що у Хмельницькому ввели заборону на встановлення тимчасових пересувних споруд ще у 2012 році. Також тоді переглядали основні правила їх розміщення. Наразі у Хмельницькому знаходиться понад тисячу кіосків, які виготовлені з різних матеріалів. Тимчасові споруди є практично у кожному мікрорайоні міста, але розміщені вони без будь-якої цілісності. Тому минулого року у міській раді вирішили належним чином упорядкувати схему розміщення тимчасових споруд. Також було представлено відповідне Положення, в якому чітко визначено правила для власників МАФів. Крім того, з вулиці Проскурівської планують забрати майже усі МАФи. Тобто з центру міста приберуть практично усі кіоски і залишать тільки чотири ряди по вісім МАФів у кожному. Виключення зроблять лише для тих кіосків, в яких продають пресу.

Нагадаємо, що влітку минулого року з приводу розміщення нових кіосків та їх зовнішнього вигляду у Хмельницькому проводилися публічні консультації. Тоді переважна більшість хмельничан вказала, що кіоски повинні знаходитись на зупинках громадського транспорту. Також тоді визначили єдиний архітип тимчасових споруд. Перший оновлений кіоск вже з'явився неподалік автовокзалу №1. Також у Гречанах, біля стадіону «Локомотив», зробили цілий реставрований торговий ряд. Добросовісним підприємцям, які вчасно оновлять зовнішній вигляд кіосків, міська влада пообіцяла компенсувати частину витрат у вигляді зменшення орендної плати за землю.