Хмельничани обрали зовнішній вигляд МАФів

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

У Хмельницькому вирішують проблему хаотичного розміщення малих архітектурних форм (МАФів). Для цього у місті розпочалось проведення публічної консультації щодо розміщення тимчасових споруд.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, у місті ввели заборону на встановлення тимчасових пересувних споруд ще п'ять років тому. Також тоді переглядали основні правила їх розміщення. Наразі у Хмельницькому знаходиться понад тисячу кіосків. Тимчасові споруди є практично у кожному мікрорайоні міста, але розміщені вони без будь-якої цілісності. Тому у 2017 році у міській раді вирішили належним чином упорядкувати схему розміщення тимчасових споруд. Протягом року з вулиці Проскурівської заберуть майже усі МАФи.

У міській раді вирішили провести першу публічну консультацію щодо розміщення тимчасових споруд. Допомогти це зробити погодились активісти кампанії «Стеж за грошима». Кожен бажаючий може проголосувати і вибрати, де саме варто розміщувати МАФи у місті. На вибір запропоновано кілька варіантів:

 1. зупинки громадського транспорту
 2. парки і сквери
 3. ринки
 4. заїзди у житлові квартали
 5. всередині житлових кварталів
 6. біля залізничних та автобусних вокзалів
 7. взагалі не розміщувати.

Також можна відправити смс-повідомлення на номер 093-177-00-35 з текстом «6499+№ відповіді». 

За словами координатора кампанії «Стеж за грошима» у Хмельницькій області Олега Черненко, такі заходи спрямовані на те, щоб визначити чи зручно місцевим мешканцям користуватися даним механізмом публічних консультацій. Крім того, активісти кампанії «Стеж за грошима» погодились безкоштовно передати сайт опитування міській владі. Механізм публічних консультацій реалізовується за підтримки Національного демократичного інституту та посольства Канади в Україні.

Міський голова вважає, що ті громадяни, які будуть голосувати, готові працювати над зовнішнім виглядом міста.

«У мене особисто не було жодних сумнівів, що нам публічна консультація потрібна. Я в цьому проекті вбачаю такий собі міні-референдум, який дає змогу побачити думку, принаймні активних людей,  щодо тієї чи іншої проблеми. Якщо у нас все нормально вийде, думаю, і в надалі такі речі будемо використовувати щодо інших питань», - зазначив Олександр Симчишин.

У центральній частині міста залишаться лише ті кіоски, в яких продають пресу. Обсяг друкованої продукції має складати не менше 60%.

«Ми, власне, вже розпочали працювати над впорядкуванням МАФів. Вирішено, що у центральній частині міста залишаться лише тимчасові споруди, де продають пресу. Також департамент архітектури вже підготував кілька варіантів архітектурних типів МАФів - це стане наступним етапом публічних консультацій», - розповів профільний заступник міського голови Андрій Бондаренко.

Публічна консультація з щодо розміщення кіосків триватиме до 1 червня. Далі на обговорення людей буде виставлено варіанти архетипів цих споруд.

Публічні консультації щодо розміщення кіосків завершилися, повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

За результатами публічних консультацій щодо місць розміщення МАФів у Хмельницькому, переважна більшість хмельничан вважає, що кіоски повинні знаходитись на зупинках громадського транспорту. Загалом проголосувало 702 людини.

Голоси хмельничан розподілилися таким чином:

 • зупинки громадського транспорту (317 голосів, 45,2%).
 • взагалі не розміщувати (97 голосів, 13,8%)
 • на ринках міста (93 голоси, 13,2% ),
 • парки та сквери міста (74 голоси, 10,5 %),
 • всередині житлових кварталів (61 голос, 8,7%),
 • заїзди у житлові квартали (42 голоси, 6%),
 • поблизу залізничних та автобусних вокзалів (18 голосів, 2,6%). 

Як розповів координатор кампанії «Стеж за грошима» Олег Черненко, головною проблемою, яка виникла під час проведення консультацій, було те, що одна особа могла проголосувати кілька разів.

«Згодом ми знайшли спосіб як це виявити. На сайті можна переглянути з якої IP-адреси голосували і ті варіанти, де кілька разів зараховано голос з одного пристрою, ми просто відкинули. Таким чином ми не зарахували 67 голосів», - зазначив Олег Черненко.

Також на прес-конференції представили наступний етап консультацій. Це буде стосуватися зовнішнього вигляду малих архітектурних форм.

«На сайті Хмельницької міської ради вже другий день можна обирати архітипи тимчасових споруд. Тепер у нас є значно більше часу на проведення інформаційної кампанії і ми додаємо ще одну складову – відеоролики. Сподіваємось, це підвищить активність містян у процесі обрання архітипів», - розповів заступник міського голови Володимир Гончарук. 

Також передбачається, що на публічні консультації будуть виносити різні питання, що стосуються життя міста. До публічних консультацій також долучаються Кам’янець-Подільський та Шепетівка.

У Хмельницькому продовжується проект «Публічні консультації». Перші два тижні у хмельничани обирали, де, на їхню думку, повинні розміщуватись МАФи. 45% громадян надали перевагу варіанту «на зупинках громадського транспорту», повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

Наступний етап передбачає вибір та впорядкування зовнішнього вигляду МАФів. Департамент архітектури, містобудування та земельних відносин підготував 6 варіантів архітектурних типів.

Хмельничани також можуть надіслати на електронну адресу міської ради власний варіант зовнішнього вигляду кіосків. Проголосувати за один із шести пропонованих варіантів можна на спеціальному сайті «Ваша думка» або перейти через сайт Хмельницької міської ради (і через цей, і оновлений). Також можна відправити SMS-повідомлення з текстом «2294+відповідь» на номер 093-177-00-35 (за ціною оператора).

Другий етап публічних консультацій щодо впорядкування зовнішнього вигляду кіосків завершився, повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

Протягом червня у Хмельницькому тривали публічні консультації щодо визначення кращого архітипу малих архітектурних форм, які підготував департамент архітектури, містобудування та земельних ресурсів. Хмельничан обирали із 6 типів зовнішнього вигляду МАФів. Найбільше голосів (24%) громадяни віддали за варіант №4. Найменше мешканцям міста сподобався варіант №5 (6%). Решта архітипів набрали майже однакову кількість голосів. Загалом проголосувало 316 людей.

«Це опитування було пілотним проектом і допомогло визначити, як краще у подальшому проводити подібні консультації, які методи є дієвими, а які не дуже. До прикладу, після кожного ефіру на першому етапі додавалося близько 100 голосів», – зазначив координатор руху Чесно у Хмельницькій області Олег Черненко.

Як розповів заступник міського голови Володимир Гончарук, важливість проведення таких консультацій не тільки у голосуванні з приводу певного питання, а в порушенні проблематики та інформаційному висвітленні.

«Процес зміни архітипів вже розпочався. Перший перелаштований МАФ ми маємо у районі автовокзалу №1 на Проспекті Миру. Також завершено перемовини з підприємцями, щодо зміни зовнішнього вигляду цілого ряду тимчасових споруд на зупинці «Олімпійській» у мікрорайоні Гречани. Радує те, що власники малих архітектурних форм розуміють, що прийшов час осучаснювати свої кіоски», - зазначив Володимир Гончарук.

Вулиці, що згадуються: