Олександр Симчишин отримав звання «Чіткого мера»

Инна Хананова

Міський голова Хмельницького отримав звання «Чіткого мера». Детальніше про це розповість «Хмельницький».

В четвер, 21 грудня, Олександр Симчишин став «Чітким мером» завдяки тому, що найчіткіше звітує про свою роботу. Зокрема, завдяки проекту «ЧесноЗвіт» він звітував перед хмельничанами у прямому ефірі. Кожен міг поставити своє запитання меру за допомогою телефону або соцмережі. Також у студії міський голова спілкувався з громадськими активістами.

Рух «Чесно» запускає кампанію за зміни стандартів звітування місцевої влади. У рамках кампанії #ЧЕСНОзвіт посадовці повинні коротко та доступно відзвітувати про свою роботу у прямому ефірі на телеканалі «UA:Суспільне мовлення». Під час ефіру з ними спілкуються журналісти, експерти та громадяни. Усі бажаючі можуть задавати питання, які їх цікавлять.

«Громада має розуміти, хто за що відповідає. Ми хочемо змістити фокус із особи політика-посадовця на проблеми розвитку міста, громади, та посилити запит громадян на підзвітність місцевої влади», – розповіла Віта Думанська, керівниця кампанії #ЧЕСНОзвіт під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

У рамках кампанії відзвітувати за новими стандартами можуть міські голови, їхні заступники, керівники профільних департаментів та голови ОДА, обласних рад і місцеві депутати. Недавно у рамках новітніх стандартів відзвітував і міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. Додамо, що за стандартами «Чесно» Хмельницький міський голова звітує вже втретє: за 100 днів роботи, за рік та за 2 роки на посаді.

На думку міського голови Олександра Симчишина, формат, який запропонував #ЧЕСНОзвіт є досить вдалим. Оскільки протягом п'яти хвилин можна розповісти про результати своєї роботи та зробити важливі акценти.

«Як на мене, формат, який запропонував #ЧЕСНОзвіт – найбільш вдалий. У тебе є 5 хвилин, щоб розповісти про свої результати, і ти робиш акценти на головне, ти говориш більше про якісь системні або стратегічні речі, а далі – живий діалог з місцевими журналістами, експертами і додзвонювачами, мешканцями міста. Діалог передбачає зворотній зв’язок і дає можливість робити висновки – не тільки з того, що зроблено правильно, але й неправильно. У нас нічого не було зрежисовано. Я поняття не мав хто буде у студії, коли я йшов на звіт, поняття не мав які питання будуть ставитись. Це насправді було конструктивно, цікаво, десь трошечки гостро», – розповів Олександр Симчишин.

Нагадаємо, що недавно громадський рух «Чесно» проаналізував, яку заробітну плату отримують мери українських міст.  За 2016 рік наш міський голова отримав 164 879 гривень офіційного прибутку. Це втричі більше, ніж середня заробітна плата. Крім того, за результатами Всеукраїнського муніципального опитування 2016-2017 років Олександр Симчишин отримав найвищий рівень довіри серед мерів.