Ви є тут

Хмельницький міський голова потрапив до «Рейтингу нових українських мерів»

Инна Хананова

Компанія «Active Group» провела дослідження «Рейтинг нових українських мерів». Олександр Симчишин опинився на дев'ятій сходинці.

Як повідомляє «Хмельницький», експерти компанії «Active Group» дослідили ставлення громадян до діяльності міських голів, які були вперше були обрані на посаду два роки тому. У кожній області представники компанії опитали п’ять експертів. Рейтинг складається із суми оцінок експертів.

Експерти оцінювали діяльність мерів за наступними категоріями:

 • Довіра виборців
 • Обіцянки
 • Кадрова політика
 • Скандали
 • Протест
 • Зв’язки із громадськістю
 • Поточна діяльність
 • ЖКГ
 • Корупція

Міський голова

Кількість балів

1. М. Терещенко (Глухів)

114

2. О. Сенкевич (Миколаїв)

141

 3. В. Атрошенко (Чернігів)

215

4. В. Буряк (Запоріжжя) 217
5. Г. Дикий (Біла Церква) 221
6. Б. Філатов (Дніпро) 226
7. Р. Марцінків (Івано-Франківськ) 229
8. А. Бондаренко (Черкаси) 271
9. О. Симчишин (Хмельницький) 291
10. С. Моргунов (Вінниця) 317

Своєрідними «аутсайдерами» антирейтингу стали мери-новачки Черкас, Хмельницького та Вінниці. Мери цих міст отримали найбільшу кількість балів за оцінками експертів.

На дев’ятому місці рейтингу за оцінками експертів міський голова Хмельницького Олександр Симчишин, який отримав 291 бал. Два роки тому він переміг у місцевих виборах та став мером Хмельницького. Також фахівці наголошують на відкритості мера до ЗМІ та громадськості.

Експерти виділяють наступні досягнення Олександра Симчишина:

 1. У місті підтримується комунікація з громадою, працюють електронні приймальні, активно діє система петицій, регулярно розглядаються звернення від громадян, відбуваються прямі ефіри з мером на місцевому ТБ, щотижневі брифінги з пресою;
 2. У Хмельницькому запроваджують та реалізовують проекти з місцевого бюджету, спрямовані на підтримку місцевої громадськості, створені громадські ради при управліннях виконкому;
 3. Також експерти наголошують на розвитку соціальної сфери: у Хмельницькому активно будуються дитячі садочки, в школи купують спортивне обладнання, ремонтують спортивні майданчики. Також оновлюють їдальні в навчальних закладах міста. З міського бюджету виділяють кошти на медичні заклади та місцеві програми охорони здоров’я.
 4. Крім того, у місті купують нові тролейбуси, ремонтують дороги, оновлюють освітлення, встановлюють світлофори, екопарковки, лавочки та урни для сміття. Облаштовують фонтани, парки, сквери, ремонтують котельні та теплопункти. Також 100% будинків забезпечені засобами обліку тепла.
 5. Також позитивним є те, що багато соціальних та комунальних питань міста вирішуються без агресії, сутичок та без скандалів. Крім того, міський голова активно бореться з корупцією. За результатами Всеукраїнського муніципального опитування 2016-2017 років Олександр Симчишин отримав найвищий рівень довіри серед мерів.

Очолили антирейтинг мер Глухова Мішель Терещенко та міський голова Миколаїва Олександр Сенкевич. Вони дуже стрімко втрачають або вже втратили підтримку громади та владу в містах.