На хмельницькому сміттєзвалищі встановлюють обладнання для дегазації

Ви є тут

Инна Хананова

На хмельницькому сміттєзвалищі розпочалися необхідні роботи зі встановлення обладнання для дегазації. 

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, проблема міського сміттєзвалища існує протягом тривалого часу. Полігон твердих побутових відходів на околиці Хмельницького знаходиться вже понад 60 років. На думку фахівців, термін його експлуатації сягає ще максимум 6 років. Це становить велику загрозу для довкілля. Тому питання утилізації відходів наразі є досить актуальним і потребує вирішення. Тому було вирішено провести конкурс щодо дегазації сміттєзвалища. Для виробництва електроенергії з біогазу потрібна ефективна сміттєсортувальна лінія. Завдяки дегазації вдасться знизити ризик виникнення пожеж на сміттєзвалищі.

Нагадаємо, що у червні цього року провели конкурс з дегазації сміттєзвалища. Переможцем стала компанія «Біогаз ЕНЕРДЖІ». Підприємство сплачуватиме 13% з продажу електроенергії, виробленої внаслідок спалювання вилученого біогазу. За попередніми підрахунками, за рік це буде приносити майже 2-2,5 мільйони гривень. Ці гроші будуть надходити на спецрахунок КП «Спецкомунтранс» і будуть використовуватися лише на потреби сміттєзвалища.

На полігоні вже розпочали встановлювати комплексну інженерну споруду. За її допомогою збиратимуть, утилізуватимуть біогаз на сміттєзвалищі та вироблятимуть електричну енергію. До кінця цього року заплановано розпочати роботи з видобутку біогазу.

Дегазація сміттєзвалища є одним із елементів програми «Розумне довкілля». Цей проект презентував хмельничанам міський голова Олександр Симчишин під час Першого щорічного Форуму економічного розвитку. Приблизна вартість проекту «Розумне довкілля» сягає близько 37 мільйонів доларів.