Ви є тут

У сквері «Ангел Скорботи» розпочалися ремонтні роботи

Инна Хананова

У сквері «Ангел Скорботи» розпочалися роботи з ремонту підпірної стінки. Ремонт планують завершити до 24 листопада. 

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, недавно у сквері «Ангел Скорботи» почали ремонтувати підпірну стінку. На облаштування скверу з міського бюджету виділили близько 300 тисяч гривень. За ці кошти підрядники повинні встановити спеціальну підпірну стінку навколо скверу.

Відповідний тендер на проведення робіт виграло приватне підприємство «Бусел». Замовником ремонту у сквері виступило управління житлово-комунального господарства міської ради. 

Начальник дільниці ремонту Микола Надопта розповів, що наразі працівники залили поверхню підпірної стінки бетоном. За його словами, для проведення ремонту було спеціально виготовлено опалубку, металевий каркас, а також вологостійку фанеру, яка у майбутньому нічим не буде оброблятись. Робітники поспішають завершити облаштування скверу до 24 листопада. Оскільки 25 листопада, у Хмельницькому, відбудуться жалобні заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів, зокрема, біля пам’ятника «Ангел Скорботи».

Нагадаємо, що кожного року четвертої суботи листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів. Українці вшановують світлу пам'ять жертв однієї з найжахливіших трагедій ХХ століття. У цьому році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. 

Пам’ятний знак «Ангел Скорботи» спорудили у Хмельницькому у 1988 році. Авторами пам'ятника виступили відомі і талановиті скульптури Микола та Борис Мазури, а також архітектор В. П. Козубенко. «Ангел Скорботи» розташований за адресою: вулиця Проскурівська, 61. Пам'ятний знак являє собою бронзову скульптуру висотою 2,85 метрів. У 2009 році, відповідно до Наказу Міністерства культури і туризму України, об'єкт отримав статус пам'ятки монументального мистецтва національного значення. Щороку біля цього пам'ятного знаку хмельничани вшановують вічну пам'ять жертв голодоморів.

Вулиці, що згадуються: