Непотріб, застарілі комунікації та відсутність освітлення: в якому стані перебувають підвали в хмельницьких багатоповерхових будинках

Ви є тут

Инна Хананова

Комунальники привели до належного стану підвали у старих багатоповерхових будинках. Вони відремонтували освітлення, замінили мережі та прибрали все сміття. Результати цієї роботи особисто перевірив міський голова Олександр Симчишин.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», підвали у старих багатоповерхових будинках перебувають у жахливому стані. Влітку близько 40 об'єктів перевірив міський голова Олександр Симчишин. В більшості підвалів було багато сміття, застарілі комунікації та відсутність освітлення.

Після цієї ревізії міський голова дав доручення комунальникам привести підвали до охайного стану. Зокрема, завдання полагало в тому, щоб відремонтувати освітлення, оновити труби тощо. Крім того, в деяких будинках комунальники замінили мережі. Головним завданням муніципальних управляючих компаній було прибирання великої кількості непотребу та легкозаймистих речей. Адже саме сміття дуже часто стає причиною виникнення пожеж у будинках.

Дуже часто самі мешканці будинків зберігають у підвалах речі, які їм насправді не потрібні у побуті, але їх шкода викинути на смітник. Через це у підземних приміщеннях з роками накопичується різноманітний непотріб. За словами майстра технічної дільниці №1 УМК «Південно-Західна» Зої Нянько, багато людей проводять ремонти у квартирах і всі непотрібні речі продовжують зберігати у підвалах. Тут можна знайти старі двері, вікна, дошки, плитку та багато іншого. Для вивезення цього непотребу з підвалу на вулиці Хотовицького, 11, комунальникам знадобилося дві машини. А от у підвалі сусіднього будинку майже не було сміття, додає Зоя Нянько. Підземне приміщення цієї багатоповерхівки зачинене на замок. Ключ знаходиться у старшої будинку пані Людмили. Жінка перевіряє чистоту у підвалі та стежить за тим, щоб мешканці не зберігали там непотребу.

Загалом працівники муніципальної компанії «Південно-Західна» прибрали та навели порядок майже у 100 підвалах. Підземні приміщення хмельницьких будинків комунальники очищають щороку, напередодні зими. Цього року, за дорученням міського голови, вони почали працювати раніше. Результатом цього прибирання Олександр Симчишин, переважно, задоволений. Однак стан підвалів ще далекий від ідеального. Тому покращувати житловий фонд планують і надалі.

Вулиці, що згадуються: