Ви є тут

У Хмельницькому незабаром відкриють Молодіжний центр

оновлено
Инна Хананова

У Хмельницькому, восени 2017 року, відбувся круглий стіл на тему «Молодіжний центр Поділля». Мета заходу полягає в підготовці до процесу створення молодіжного центру на основі чіткого бачення представників молоді майбутньої структури.

Як повідомляє «Хмельницький», активісти Влад Гребенюк та Леся Романюк відвідали Всеукраїнський семінар у Києві, який був присвячений темі розвитку молодіжних центрів в Україні. Вони поспілкувалися з однодумцями та отримали новий досвід. Громадська організація «Молодь за краще майбутнє» планує створити і в Хмельницькому сучасний молодіжний центр. Тому з цього приводу в нашому місті відбувся круглий стіл.

Під час проведення круглого столу активісти підписали меморандум про співпрацю між громадськими організаціями, які будуть спільними зусиллями втілювати проект «Молодіжний центр Поділля», а також розвиватимуть молодіжну політику в цілому.

Громадська організація «Молодь за краще майбутнє» ще з початку свого існування активно та наполегливо працювала над цим проектом. Активісти зібрали достатню кількість листів-погоджень на створення та спільний розвиток відповідної структури. Також неодноразово було проведено слухання, бесіди та консультації безпосередньо з майбутніми учасниками цього проекту. Підписання меморандуму є важливим кроком вперед до реалізації у Хмельницькому проекту «Молодіжний центр Поділля».

Хмельницька молодь потребує створення та функціонування у місті сучасного молодіжного хабу. Тут молоді люди зможуть безкоштовно проводити разом час, ділитися своїми ідеями, цікавими думками та працювати над різноманітними проектами. Молодіжний центр може функціонувати у вигляді коворкінгу, антикафе тощо. Тобто він передбачає собою приміщення, вільний простір для змістовного та корисного дозвілля молоді. Молодіжні центри повинні мати широкий спектр послуг. Також у центрі можуть проводитися різноманітні семінари, майстер-класи, лекції, конфереренціЇ, форуми, творчі зустрічі, презентації. У центрі можуть бути комп'ютери, доступ до інтернету, принтери, проектори, книги та багато іншого.

Додамо, що в Україні вже успішно діє мережа молодіжних центрів різного напрямку: у Києві, Запоріжжі, Тернополі тощо. Також багато центрів наразі облаштовують. Молодіжний центр Чернігова знаходиться в приміщенні колишнього кінотеатру. Його ще планують переобладнати, але це місце вже є хорошим простором для обміну ідеями та їх реалізацією.

У понеділок, 23 жовтня 2017 року, відбувся круглий стіл присвячений проекту «Молодіжний центр Поділля». До заходу долучились активісти, представники студентського самоврядування та посадовці. Під час круглого столу обговорили перспективи створення центру, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто».

Голова правління громадської організації «Молодь за краще майбутнє» Владислав Гребенюк розповів, що це має бути великий центр, в якому буде координована робота між громадськими організаціями. Також тут будуть реалізовуватися різноманітні цікаві проекти. Крім того, на його базі планується створити ресурсний центр, який буде надавати допомогу громадській організації або соціальній ініціативі краще реалізувати свої проекти та ідеї.

Ідею створення у Хмельницькому молодіжного центру підтримує міський голова Олександр Симчишин. Він зазначає, що місту дійсно не вистачає такого молодіжного хабу, де можна проводити презентації, тренінги, лекції тощо.

Для створення центру обрали приміщення. Міська влада запропонувала громадським активістам кілька варіантів. Зокрема, колишній будинок молоді на вулиці Інститутській або приміщення на вулиці Кам'янецькій, 63, де раніше знаходився продуктовий магазин. Активісти не проти були облаштувати молодіжний простір у частині кінотеатру ім. Шевченка. Також представник Міністерства молоді та спорту України Ігор Василенко зазначив, що перед відкриттям центру слід обов'язково вивчити потреби молоді. Тому під час засідання створили робочу групу, яка буде досліджувати потреби хлопців та дівчат, обиратиме приміщення та врегульовуватиме інші питання, які стосуються створення хабу.

На завершення круглого столу було підписано меморандум про співпрацю між громадськими організаціями, які будуть спільними зусиллями втілювати проект «Молодіжний центр Поділля».

У Хмельницькому незабаром відкриють Молодіжний центр. Далі про це розповість «Хмельницький».

Молодіжний центрь працюватиме за адресою: вулиця Кам’янецька, 63. Це відкритий простір для реалізації ініціатив та розвитку молоді.

У вівторок, 29 січня, представники міських молодіжних громадських організацій зібрались на обговорення завдань та напрямків роботи Молодіжного центру. Цю тему обговорювали за круглим столом. Протягом кількох місяців у приміщенні майбутнього Молодіжного центру на вулиці Кам'янецькій тривають ремонтні роботи. 

Обговорення діяльності центру пройшло з представниками понад 10 вищих та професійно-технічних навчальних закладів міста. Загалом у проекті взяло участь 50 учасників, більша частина з яких молодь.

Для учасників круглого столу влаштували презентацію Молодіжного центру. Присутніх ознайомили з принципами роботи та основними завданнями центру. Також відбулася інтерактивна сесія щодо розробки напрямків роботи центру, обговорення напрямків щодо подальшої співпраці, розіграш та подарунки від організаторів.

Дивіться у "Великому довіднику": 
Може бути цікаво: