Ви є тут

У Хмельницькому планують створити «Молодіжний центр Поділля»

оновлено
Инна Хананова

У Хмельницькому, 23 жовтня, відбувся круглий стіл на тему «Молодіжний центр Поділля». Мета заходу полягає в підготовці до процесу створення молодіжного центру на основі чіткого бачення представників молоді майбутньої структури.

Як повідомляє «Хмельницький», недавно активісти Влад Гребенюк та Леся Романюк відвідали Всеукраїнський семінар у Києві, який був присвячений темі розвитку молодіжних центрів в Україні. Вони поспілкувалися з однодумцями та отримали новий досвід. Громадська організація «Молодь за краще майбутнє» планує створити і в Хмельницькому сучасний молодіжний центр. Тому з цього приводу в нашому місті відбудеться круглий стіл.

Під час проведення круглого столу активісти підпишуть меморандум про співпрацю між громадськими організаціями, які будуть спільними зусиллями втілювати проект «Молодіжний центр Поділля», а також розвиватимуть молодіжну політику в цілому.

Громадська організація «Молодь за краще майбутнє» ще з початку свого існування активно та наполегливо працювала над цим проектом. Активісти зібрали достатню кількість листів-погоджень на створення та спільний розвиток відповідної структури. Також неодноразово було проведено слухання, бесіди та консультації безпосередньо з майбутніми учасниками цього проекту. Підписання меморандуму є важливим кроком вперед до реалізації у Хмельницькому проекту «Молодіжний центр Поділля».

Хмельницька молодь потребує створення та функціонування у місті сучасного молодіжного хабу. Тут молоді люди зможуть безкоштовно проводити разом час, ділитися своїми ідеями, цікавими думками та працювати над різноманітними проектами. Молодіжний центр може функціонувати у вигляді коворкінгу, антикафе тощо. Тобто він передбачає собою приміщення, вільний простір для змістовного та корисного дозвілля молоді. Молодіжні центри повинні мати широкий спектр послуг. Також у центрі можуть проводитися різноманітні семінари, майстер-класи, лекції, конфереренціЇ, форуми, творчі зустрічі, презентації. У центрі можуть бути комп'ютери, доступ до інтернету, принтери, проектори, книги та багато іншого.

Додамо, що в Україні вже успішно діє мережа молодіжних центрів різного напрямку: у Києві, Запоріжжі, Тернополі тощо. Також багато центрів наразі облаштовують. Молодіжний центр Чернігова знаходиться в приміщенні колишнього кінотеатру. Його ще планують переобладнати, але це місце вже є хорошим простором для обміну ідеями та їх реалізацією.

У понеділок, 23 жовтня, відбувся круглий стіл присвячений проекту «Молодіжний центр Поділля». До заходу долучились активісти, представники студентського самоврядування та посадовці. Під час круглого столу обговорили перспективи створення центру, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто».

Голова правління громадської організації «Молодь за краще майбутнє» Владислав Гребенюк розповів, що це має бути великий центр, в якому буде координована робота між громадськими організаціями. Також тут будуть реалізовуватися різноманітні цікаві проекти. Крім того, на його базі планується створити ресурсний центр, який буде надавати допомогу громадській організації або соціальній ініціативі краще реалізувати свої проекти та ідеї.

Ідею створення у Хмельницькому молодіжного центру підтримує міський голова Олександр Симчишин. Він зазначає, що місту дійсно не вистачає такого молодіжного хабу, де можна проводити презентації, тренінги, лекції тощо.

Для створення центру потрібно обрати приміщення. Міська влада пропонує громадським активістам кілька варіантів. Зокрема, колишній будинок молоді на вулиці Інститутській або приміщення на вулиці Кам'янецькій, 63, де раніше знаходився продуктовий магазин. Активісти не проти облаштувати молодіжний простір у частині кінотеатру ім. Шевченка. Для того, щоб обрати серед цих пропозицій, слід детально визначитися з функціями майбутнього центру. Також представник Міністерства молоді та спорту України Ігор Василенко зазначив, що перед відкриттям центру слід обов'язково вивчити потреби молоді. Тому під час засідання створили робочу групу, яка буде досліджувати потреби хлопців та дівчат, обиратиме приміщення та врегульовуватиме інші питання, які стосуються створення хабу.

На завершення круглого столу було підписано меморандум про співпрацю між громадськими організаціями, які будуть спільними зусиллями втілювати проект «Молодіжний центр Поділля».

Дивіться у "Великому довіднику": 
Може бути цікаво: