Ви є тут

Хмельницький співпрацює з електронною системою ProZorro.Продажі. Першим лотом на аукціоні став автомобіль

оновлено
Инна Хананова

В Україні запровадили нову систему для продажу комунального майна. До неї долучилося і наше місто. Тому 6 вересня, Хмельницький підписав меморандум про співпрацю із громадською організацією «Transparency International Україна»

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, тепер комунальні підприємства міста зможуть продати своє майно на публічних торгах. Наприклад, вони матимуть змогу продати автомобіль чи металобрухт через електронну систему ProZorro.Продажі. Завдяки такому способу будуть шукати покупців, які готові заплатити за певний товар більшу суму, ніж інші.

Хмельницький став одним із перших міст України, яке долучилося до співпраці із громадською організацією «Transparency International Україна». У середу, 6 вересня, між Хмельницькою міською радою та електронною системою ProZorro.Продажі було підписано меморандум про співробітництво щодо прозорого та ефективного продажу і оренди комунального майна. Першими лотами комунальних підприємств міста стануть майно і права оренди. Також до проекту приєдналися великі державні підприємства. Наразі система працює у пілотному режимі.

«Ми віримо, що у питанні ефективного та прозорого продажу або оренди треба застосовувати новітні підходи, отримувати справжні ринкові ціни. Тому одні із перших вирішили приєднатися до системи. Раніше ми неодноразово стикалися з випадками, коли учасники аукціонів розробляли схеми, що занижували ринкову вартість активів. Впевнені, що система зможе цьому запобігти», - зазначив міський голова Олександр Симчишин.

За словами міського голови, у Хмельницькому планують продавати через систему майно, комунальні приміщення та земельні ділянки.

«Приєднання до системи державних і комунальних підприємств - це новий етап у розвитку системи ProZorro.Продажі. Дуже важливо, щоб місцева влада добровільно долучалася до пілотного проекту, це дозволить вже зараз отримувати всі переваги прозорого продажу і відтестувати процедури», - зауважив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболев привітав міську раду Хмельницького із цим важливим кроком та пообіцяв надавати свою підтримку. Він зазначив, що ProZorro.Продажі є найбільш зручним та ефективним інструментом, який дозволяє обрати покупця чесно та прозоро.

До цього проекту вже долучилися деякі підприємства Києва, Маріуполя, Тернополя та інші. Проект реалізується за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund – першого в Україні регіонального фонду прямих інвестицій з капіталом 150 мільйонів доларів, заснованого за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Стало відомо, що наше місто продало перший комунальний лот через систему ProZorro.Продажі, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради.

Перші лоти виставили у жовтні. Торги розпочали зі списаних автомобілів та металобрухту. Минулого тижня, 1 листопада, на аукціоні ProZorro.Продажі було продано перший лот. Ним став автомобіль марки RENAULT модель RapidF 40, який виставило на продаж комунальне підприємство Міська комунальна аптека «Віола». Машина 1994 року випуску. Її використовували понад 22 роки.

Цей автомобіль виставили на продаж вперше. Його початкова ціна склала 7917 гривень. Продали автомобіль за 8076 гривень.