Ви є тут

Хмельницький не потрапив до рейтингу міст України із найбільш забрудненим повітрям

Инна Хананова

Хмельницький не потрапив до рейтингу міст із найбільш забрудненим повітрям. Також до списку не потрапили міста Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ та Суми.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на видання «Слово і Діло», фахівці аналітичного порталу «Слово і Діло» склали рейтинг міст із найгіршими показниками чистоти повітря. Також вони визначили, які хімічні сполуки забруднюють повітря у цих містах. Ситуація у більшості міст не дуже втішна. За результатами дослідження, найбільш забруднене повітря у великих містах. Антилідерами даного рейтингу стали Дніпро, Кам'янське та Одеса. В цих містах рівень шкідливих речовин у повітрі перевищує допустимі норми у 2-4 рази. Крім того, забрудненість повітря спостерігається в таких містах, як: Слов'янськ, Краматорськ, Херсон, Лисичанськ, Миколаїв, Луцьк, Кривий Ріг, Маріуполь, Київ, Рубіжне, Запоріжжя та Ужгород.

В Дніпрі рівень формальдегіду у повітрі перевищує норми у 4,3 рази, а діоксиду азоту – майже втричі. Крім того, у повітрі дуже багато пилу. У Кам'янському повітря наповнене різними небезпечними сполуками. Тут можна вдихнути  формальдегід, фенол, аміак, чадний газ і пил. В Одесі показники небезпечного формальдегіду перевищують норми у 3,7 рази. Також у повітрі присутні такі сполуки, як: сажа, фенол та фтороводень. Формальдегід побічно виробляється на багатьох підприємствах. Це небезпечна речовина, яка викликає ураження сполучної тканини та шкіри. Також формальдегід може вражати центральну нервову систему.

За результатами дослідження, у центральній і західній Україні забрудненість повітря формальдегідом не така висока, але тут дуже перевищені рівні вмісту діоксиду азоту. У столиці України цей показник перевищує норми втричі, а в кількох містах області - удвічі. У Вінниці концентрація діоксиду азоту вища за норму в 3,3 рази, а в Чернігові та Житомирі – в 2 рази. Діоксид азоту здатен викликати кислотні дощі. Ця речовина небезпечна для людини, адже може викликати ураження легенів, дихальних шляхів, слизових оболонок і зміну рівня гемоглобіну в крові.

На думку аналітиків, найчистіше повітря у західному регіоні нашої країни, тому до антирейтингу не увійшли Хмельницький, Львів, Тернопіль та Івано-Франківськ. Також чисте повітря у Сумах.