Хмельницький не потрапив до рейтингу міст України із найбільш забрудненим повітрям

Ви є тут

Инна Хананова

Хмельницький не потрапив до рейтингу міст із найбільш забрудненим повітрям. Також до списку не потрапили міста Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ та Суми.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на видання «Слово і Діло», фахівці аналітичного порталу «Слово і Діло» склали рейтинг міст із найгіршими показниками чистоти повітря. Також вони визначили, які хімічні сполуки забруднюють повітря у цих містах. Ситуація у більшості міст не дуже втішна. За результатами дослідження, найбільш забруднене повітря у великих містах. Антилідерами даного рейтингу стали Дніпро, Кам'янське та Одеса. В цих містах рівень шкідливих речовин у повітрі перевищує допустимі норми у 2-4 рази. Крім того, забрудненість повітря спостерігається в таких містах, як: Слов'янськ, Краматорськ, Херсон, Лисичанськ, Миколаїв, Луцьк, Кривий Ріг, Маріуполь, Київ, Рубіжне, Запоріжжя та Ужгород.

В Дніпрі рівень формальдегіду у повітрі перевищує норми у 4,3 рази, а діоксиду азоту – майже втричі. Крім того, у повітрі дуже багато пилу. У Кам'янському повітря наповнене різними небезпечними сполуками. Тут можна вдихнути  формальдегід, фенол, аміак, чадний газ і пил. В Одесі показники небезпечного формальдегіду перевищують норми у 3,7 рази. Також у повітрі присутні такі сполуки, як: сажа, фенол та фтороводень. Формальдегід побічно виробляється на багатьох підприємствах. Це небезпечна речовина, яка викликає ураження сполучної тканини та шкіри. Також формальдегід може вражати центральну нервову систему.

За результатами дослідження, у центральній і західній Україні забрудненість повітря формальдегідом не така висока, але тут дуже перевищені рівні вмісту діоксиду азоту. У столиці України цей показник перевищує норми втричі, а в кількох містах області - удвічі. У Вінниці концентрація діоксиду азоту вища за норму в 3,3 рази, а в Чернігові та Житомирі – в 2 рази. Діоксид азоту здатен викликати кислотні дощі. Ця речовина небезпечна для людини, адже може викликати ураження легенів, дихальних шляхів, слизових оболонок і зміну рівня гемоглобіну в крові.

На думку аналітиків, найчистіше повітря у західному регіоні нашої країни, тому до антирейтингу не увійшли Хмельницький, Львів, Тернопіль та Івано-Франківськ. Також чисте повітря у Сумах.