Ви є тут

Земельну ділянку, яка знаходиться на території скверу ім. Шевченка, повернули до комунальної власності міста

Инна Хананова

Суд повністю задовольнив вимоги прокуратури щодо визнання недійсним договору оренди землі, яка знаходиться на території скверу ім. Т.Г. Шевченка.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області, сквер ім. Т.Г. Шевченка є одним із найулюбленіших місць відпочинку громадян. Тут часто гуляють молоді матусі з дітками, закохані пари та люди старшого віку. У сквері є зручні лавочки, дерева та фонтани. Однак на цій чудовій території хотіли збудувати торговельне приміщення та підземну парковку і позбавити людей улюбленого місця для проведення дозвілля.

З'ясувалося, що ще у 2013 році, на підставі рішення сесії міської ради, було укладено договір з одним із товариств щодо передачі у користування 1200 квадратних метрів земельної ділянки, яка знаходиться по вул. Володимирській, 58/2, на території скверу ім. Т.Г. Шевченка. Однак ця процедура була незаконною, оскільки жодних земельних торгів не проводилось. Крім того, сквер є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення. Відомо, що на земельній ділянці, вартістю 362 тисячі гривень, планували побудувати торговельне приміщення з підземною парковкою.

Як розповів керівник Хмельницької місцевої прокуратури Валерій Заяц, враховуючі усі обставини, працівники прокуратури звернулись до суду з позовними вимогами про визнання рішення ради та договору оренди земельної ділянки недійсними.

Суд уважно розглянув матеріали справи. Постановою Рівненського апеляційного господарського суду позицію прокуратури підтримано та позов задоволено. Наразі рішення суду виконано та земельну ділянку площею 1200 квадратних метрів вартістю 362 тисячі гривень повернули з незаконного використання територіальній громаді міста Хмельницького.

Отже, відповідно до рішення суду буде збережено цілісність об'єкту природно-заповідного фонду. Хмельничани та гості міста зможуть надалі гарно проводити час і приємно відпочивати у сквері ім. Т.Г. Шевченка.

Вулиці, що згадуються: