Хмельницьке сміттєзвалище знаходиться у критичному стані та переважає за висотою над львівським

Ви є тут

Инна Хананова

Вчора, 5 липня, в Хмельницькій ОДА, відбулася нарада стосовно аналізу стану полігонів твердих побутових відходів.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької ОДА, на Хмельниччині сміттєзвалища значно перевантажені. Голова ОДА Олександр Корнійчук зазначив, що на території області діють 765 звалищ та полігонів. На них накопичилось близько 300 тисяч тонн відходів. Це займає площу майже 600 гектарів. Тому значна кількість полігонів потребує розширення або закриття.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергій Вавринчук розповів, що погоджені та затверджені паспорти місць видалення відходів мають 384 сільських, 11 селищних сміттєзвалищ та 21 полігон твердих побутових відходів. Актуальною проблемою сміттєзвалищ у сільських місцевостях є незавершена паспортизація місць видалення відходів. Зокрема, не було проведено необхідних робіт щодо паспортизації у Полонському, Старосинявському та Чемеровецькому районах.

Зараз існує 7 перевантажених полігонів. Вони знаходяться у Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Нетішині, Старокостянтинові, Славуті, Шепетівці та Дунаївцях. 

Начальник відділу економічного аналізу управління житлово-комунального господарства Наталія Лисик розповіла, що послуги з вивезення побутових відходів та експлуатації 17 сміттєзвалищ і 18 полігонів надає 31 комунальне підприємство.

Надзвичайно актуальною є проблема сміттєзвалищ у Хмельницькому та Кам'янці-Подільському. В цих містах необхідно побудувати нові полігони та сміттєпереробний завод. Зазначимо, що у Хмельницькому захоронено 61,4% твердих побутових відходів. Полігон у нашому місті був створений ще у 1956 році. Його площа становить 13,62 га. У Хмельницькому питання утилізації відходів є актуальним та потребує негайного вирішення. Начальник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в області Едуард Братко зауважив, що хмельницьке сміттєзвалище за висотою переважає над скандальним Грибовецьким, яке знаходиться під Львовом.

Нагадаємо, що недавно у Хмельницькому провели конкурс з дегазації сміттєзвалища. За його результатами, компанія «Біогаз ЕНЕРДЖІ» буде впроваджувати проект з дегазації твердих побутових відходів.