Ви є тут

Хмельницька міська рада серед лідерів із впровадження антикорупційного законодавства: результати рейтингу прозорості рад

Инна Хананова

Активісти з коаліції «Прозорі ради» дослідили роботу Хмельницької обласної, Шепетівської Хмельницької та Старокостянтинівської міських рад на відкритість, підзвітність та прозорість. Було визначено лідерів та аутсайдерів рейтингу.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на Коаліцію «Прозорі ради», від того, наскільки міська рада є публічно, відкритою та прозорою залежить якість надання послуг на місцевому рівні.

Міські та обласні ради досліджували на наявність антикорупційних норм, норми гендерної рівності та використання провідних прогресивних практик. Під час дослідження було використано спеціальну методологію аналізу нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування. Це спрямовано на визначення дотримання принципів відкритості, прозорості та підзвітності у роботі рад.

Активісти проаналізували:

  • регламенти рад,
  • статути територіальних громад,
  • положення про постійні комісії,
  • регламенти Виконавчих комітетів рад, 
  • нормативно-правові акти що врегульовують питання гендерної рівності,
  • кращі практики місцевого самоврядування, (візуалізацію видатків бюджету, участь у системі електронних закупівель, кодекс етичної поведінки та ін.) 

Під час дослідження було звернено увагу на відповідність вказаним нормам.

Дослідження провели в Дніпропетровській, Рівненській та Закарпатській та Хмельницкій областях. В цих областях перед проведенням місцевих виборів було підписано меморандуми про співробітництво між громадськими організаціями та представниками політичних партій. Відповідно було сформовано коаліцію «Прозорі ради».

За результатами дослідження Хмельницька міська рада опинилась серед лідерів із впровадження антикорупційного законодавства та прогресивних практик місцевого самоврядування. Вона зайняла четверте місце у Всеукраїнському рейтингу. 

Шепетівська, Хмельницька та Старокостянтинівська міські ради зайняли три перших місця у загальному рейтингу щодо гендерної рівноваги. А Хмельницька обласна рада посіла тринадцяте місце з двадцяти можливих.

Активісти не лише дослідили нормативні документи, але й сформували листи з переліком рекомендацій і направили їх керівництву рад.