На Хмельниччині судитимуть начальника відділення виправної колонії, який вимагав 15 тисяч гривень хабара

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

Начальник відділення виправної колонії вимагав та отримав 15 тисяч гривень хабара. Йому загрожує до 12 років ув'язнення.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області, з'ясувалося, що начальник відділу із соціально-виховної та психологічної роботи виправної колонії пообіцяв дружині одного із засуджених, що допоможе швидко та без проблем оформити усі необхідні документи та характеристики для дострокового звільнення її чоловіка із в'язниці. Зокрема, працівник колонії запевнив жінку, що сприятиме позитивному рішенню комісії щодо умовно-дострокового звільнення засудженого. За усі ці послуги начальник відділу вимагав від жінки грошову винагороду, а саме 15 тисяч гривень.

Однак використати омріяні гроші на задоволення своїх потреб начальник відділу виправної колонії не зможе. У вівторок, 27 червня, під час отримання хабара, чоловіка затримали правоохоронці в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вони провели огляд місця події та вилучили гроші, які працівник колонії одержав від дружини засудженого. Усі кошти направили на експертизу.

За цим фактом відкрили кримінальне провадження відповідно до ч. 3 ст. 368 Кримінального  кодексу України та розпочали досудове розслідування. Зараз слідчі продовжують збирати усю потрібну кількість речових доказів та з'ясовувати важливі подробиці справи. Затриманому вже оголосили про підозру у скоєнні даного правопорушення. Скоро буде вирішено, яку саме міру запобіжного заходу йому призначать. Чоловікові загрожує ув'язнення терміном від восьми до дванадцяти років. Крім того, у нього можуть конфіскувати майно. Відповідно до ст. 368 він не зможе обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Після розгляду матеріалів справи суд призначить відповідне покарання працівникові виправної колонії.

Стало відомо, що працівника виправної колонії, який незаконно вимагав та одержав 15 тисяч гривень хабара, будуть судити, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області.

Начальник слідчого відділу прокуратури області Володимир Готра розповів, що за результатами досудового розслідування слідчі зібрали усю необхідну кількість речових доказів та провели відповідні експертизи. Працівники прокуратури вже направили обвинувальний акт до суду.