Ви є тут

В Україні з'явилася нова пам'ятна монета номіналом 2 гривні, присвячена Миколі Костомарову

Инна Хананова

Вчора, 20 квітня, в Україні, в обіг ввели нову унікальну монету, присвячену видатному письменнику та історику Миколі Костомарову. На монеті розмістили портрет діяча, книги і глобус.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу НБУ, ця монета належить до серії «Видатні особистості України». Тираж такої нової пам’ятної монети сягає двадцять п'ять тисяч штук. Вона має номінал 2 гривні. А її роздрібна ціна становить 35 гривень. Монета виготовлена з нейзильберу та має діаметр 31 міліметр. Вага монети складає 12,8 грам. Цей нумізматичний витвір виготовив видатний художник і скульптур Анатолій Демяненко.

Нацбанк присвятив монету талановититому письменнику, історику, фольклористу та громадському діячеві Миколі Костомарову. Він написав багато важливих наукових статей, монографій, цікавих оповідань тощо. Микола Костомаров завжди виступав за вільний розвиток української мови. Письменник здійснив значний вклад у світову літературну спадщину.

На лицьовій стороні монети ми можемо побачити зображення Державного герба, рік карбування та номінал. Також тут розмістили напис «Україна» та цікаву композицію у вигляді складених книг та глобуса.

На зворотному боці монети знаходиться портрет видатного діяча, його факсиміле та роки життя (1817-1885). Вгорі також є напис «Микола Костомаров».

У минулому році Нацбанк випустив чотири пам’ятні монети із серії «Видатні особистості України». Вони присвячені Софії Русовій, Івану Миколайчуку, Михайлу Грушевському та Богдану Ступці. Усі монети випущені номіналом 2 гривні.

Нагадаємо, що у лютому Нацбанк випустив ще одну унікальну монету, присвячену відомій українській художниці Тетяні Нилівні Яблонській. Ця монета має номінал 2 гривні. На ній зобразили портрет художниці та фрагмент однієї з її чудових робіт.