Ви є тут

В Україні заборонили ще один російський телеканал

Инна Хананова

Вчора, 20 квітня, Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення, на засіданні ухвалила рішення про вилучення телеканалу «Multimania TV» з переліку дозволених для ретрансляції.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Нацрада здійснила моніторинг телеканалу «Multimania TV». Під час перевірки було виявлено певну інформаційну заставку такого змісту:

«Свидетельство о регистрации средства массовой информации Эл № ФС 77-48609 выдано Федеральной службой по надзору в сфере связи, информационных технологий и массовых коммуникаций (Роскомнадзор) 16.02.2012 телеканалу «Мультимания.ТВ».

Крім того, на екрані знаходилося посилання на сайт телеканалу multimania.tv. З'ясувалося, що на цьому сайті немає жодних даних про те, що телеканал належить до Латвії. Натомість веб-сайт містить лише дозвільні документи від Росії, які потрібні для ведення мовлення.

Під час моніторингу стало відомо, що канал транслював комерційну рекламу на російській мові. Однак чинне законодавство забороняє показувати іноземні передачі, які містять рекламну інформацію, надану країнами, які не ратифікували Конвенцію про транскордонне телебачення, а також не належать до Європейського Союзу.

Тоді український регулятор надіслав звернення до Національної ради з питань електронних медіа Латвійської Республіки. У ньому йшлося про вимогу пояснення ситуації з європейською юрисдикцією телеканалу «Multimania TV». Згодом Нацрада Латвії відповідала, що ще в грудні минулого року було анульовано ліцензію для показу програм телеканалу «Multimania TV».

Враховуючи ці всі фактори, Національна рада вирішила заборонити трансляцію в Україні телеканалу «Multimania TV».

Нагадаємо, що у лютому, Нацрада заборонила в Україні телеканал «Охотник и рыболов HD». В ефірі даного телеканалу показали передачу «Звезда на крючке» за участю російського офіцера. В ній розповідали про його дитинство, мрії та службові досягнення. Така інформація порушує вимоги чинного законодавства.