В хмельницьких школах встановлять 350 сміттєсортувальних контейнерів

Ви є тут

Инна Хананова

В хмельницьких школах з'являться 350 сміттєсортувальних контейнерів. Це відбудеться в рамках проекту «Сортуй сміття заради майбутнього».

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», в рамках спеціального проекту для шкіл «Сортуй сміття заради майбутнього», діти дізнаються, як правильно збирати та сортувати побутові відходи. Невдовзі у всіх школах міста з'являться окремі контейнери для паперу, кришечок, батарейок і змішаної упаковки. Планують встановити всього 350 таких контейнерів у навчальних закладах міста. Організаторами заходу є Департамент освіти і науки міської ради та громадська організація «Україна без сміття». І діти, і дорослі повинні відповідально ставитися до довкілля та знати, як важливо заощаджувати ресурси. Кожен свідомий громадянин повинен докладати зусилля для збереження природи. Тому потрібно проводити просвітницьку роботу серед населення щодо важливості сортування сміття.

Учні навчально-виховного комплексу №10 вже збирають використаний папір в окремий контейнер. Також вони сортують окремо використані батарейки і пластикові кришечки. Зокрема, батарейки та енергоощадні лампи, які містять ртуть, вважають дуже небезпечними для природи і негативно впливають на організм людини. Лише одна батарейка може забруднити ділянку площею 20 метрів або 400 літрів води. Завдяки сортуванню сміття зменшується рівень забруднення довкілля небезпечними відходами. 

За словами методиста Департаменту освіти і науки міської ради Антоніни Парфенюк, усе сміття, яке з'являється в школах, є дуже небезпечним для довкілля. Наприклад, пластикові пляшки мають термін розкладання, який перевищує 100 років. А щодо алюмінієвих пляшок, то вони розкладаються понад 500 років.

Громадська організація «Україна без сміття» забирає усі відсортовані школярами відходи і направляє на подальшу утилізацію.

Дивіться у "Великому довіднику": 
Може бути цікаво: 

«Сортуй сміття заради майбутнього»