У Хмельницькому встановили 236 нових світлодіодних світлофорів

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

У Хмельницькому встановлюють нові світлофори, які оснащені таймерами відліку часу. Це дозволить підвищити безпеку дорожнього руху та заощаджувати електроенергію. Планується встановити 236 світлодіодних світлофорів на 8 вулицях міста.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», цього року у Хмельницькому приділяють значну увагу стану світлофорів. З міського бюджету виділили майже 3 мільйони гривень на заміну старих електролампових приладів. Замість них будуть встановлені сучасні світлодіодні. Роботи вже проведені на таких 6 перехрестях: вулиці Подільська - Проскурівського Підпілля, Кам'янецька - Володимирська, Кам'янецька - Героїв Майдану, Свободи - Зарічанській та інших. Наразі комунальники ремонтують та оновлюють світлофор неподалік автовокзалу №1.

Зазначимо, що світлодіодні світлофори дозволяють значно заощаджувати споживання електроенергії. Також вони підвищують безпеку дорожнього руху. За словами начальника управління житлово-комунального господарства Василя Новачка, такі світлофори набагато краще видно, коли на них світить сонце. Крім того, такі прилади оснащені спеціальним таймером зі зворотнім відліком часу. Це досить зручно, адже і водій, і пішохід можуть враховувати, чи встигнуть вони вирушити далі чи варто зачекати. Зараз встановлюють сучасні світлофори на центральних вулицях, де ще не встигли зробити це раніше. Тобто там, де вірогідна найбільша аварійність у сонячну погоду.

Незабаром будуть оновлені світлофори на 12 перехрестях у різних мікрорайонах міста. Також з міського бюджету виділили майже 4 мільйони гривень на встановлення нових світлофорів. Зокрема, такий прилад невдовзі з'явиться неподалік кінцевої зупинки на Вінницькому шосе, оскільки тут аварійно-небезпечна ділянка. Також заплановано встановити нові світлофори на перетині Вінницького шосе та Профспілкової, на Проспекті Миру, на Чорновола та на інших ділянках з інтенсивним рухом.

У Хмельницькому продовжують облаштовувати нові світлофори. Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, зараз у місті діє 105 світлофорних об'єктів, 102 з яких перебувають на балансі та обслуговуванні в КП по будівництву, ремонту та експлуатації доріг. На цих світлофорних об’єктах загалом встановлено 1202 світлофори (592 – електролампові та 610 – світлодіодні). У минулому році за спожиту світлофорами електроенергію з міського бюджету сплатили майже 720 тисяч гривень.

У Хмельницькому перші світлофори з'явилися ще в 70-ті роки минулого століття. Вони працюють і зараз. Однак частина цих приладів застаріла, тому у місті вирішили замінити електролампові світлофори на світлодіодні. Для цього у 2017 році з бюджету міста виділили 2 млн. 757, 2 тис. гривень. Планується замінити 236 світлофорів на 8 вулицях міста: Кам’янецькій, Подільській, Свободи, Шевченка, Проскурівській, Героїв Майдану, а також на Львівському шосе та Проспекті Миру.

Наразі замінили 120 світлофорів на 13 перехрестях вулиць, а саме:

 • Кам’янецька - Володимирська,
 • Кам’янецька - Героїв Майдану,
 • Кам’янецька - Прибузька,
 • Подільська - Проскурівського підпілля,
 • Свободи - Прибузька,
 • Свободи - Зарічанська,
 • Проспект Миру - зупинка «Магазин «Медтехніка»,
 • Проспект Миру (в районі виїзду з автостанції № 1),
 • Шевченка - Старокостянтинівське шосе,
 • Соборна - Героїв Майдану,
 • Проскурівська - Франка,
 • Грушевського - Героїв Майдану,
 • Львівське шосе - заїзд до районної лікарні.

Зараз завершуються роботи із заміни світлофорів на Львівському шосе, поблизу ЗОШ № 27.

Незабаром будуть замінені світлофори ще на 6 перехрестях вулиць, а саме:

 • Свободи - Подільська (16 шт.)
 • Свободи - Шевченка (12 шт.)
 • Свободи - Проскурівська (14 шт.)
 • Свободи - Героїв Майдану (16 шт.)
 • Львівське шосе - Героїв Чорнобиля (12 шт.)
 • Львівське шосе - Хотовицького (12 шт.). 

Додамо, що усі нові прилади для зручності оснащені спеціальним таймером зі зворотнім відліком часу.

У Хмельницькому встановили 236 нових світлофорів. Вони мають кращу видимість та заощаджують електроенергію, повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто».

Як розповів начальник СМЕД КП «БРЕД» Юрій Хамрик, світлофори модернізовані, мають відлік часу, у 8 разів менше споживають електроенергії, ніж старі, а також оснащені світлодіодами, завдяки яким забезпечується краща видимість.

Кошти на заміну світлофорів виділили з міського бюджету. Ціна залежить від типу обладнання і коливається від 4,5 до 12 тисяч гривень. Місця для заміни світлофорів визначають, враховуючи аварійність. За словами Юрія Хамрика, завдяки цьому вдалося зменшити кількість аварій, зокрема, на перехресті вулиць Івана Франка та Подільської.

Незабаром з'являться нові світлофори на перехресті Кам'янецької та Глушенкова, а також на Проспекті Миру, поблизу гімназії №2. Тут буде встановлений світлофор з кнопкою виклику.

Може бути цікаво: 

У Хмельницькому оновлюють світлофори

Нові світлофори