У Хмельницькому підвели підсумки конкурсу грантів на втілення цікавої енергоефективної ідеї

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

У квітні, в Агенції сталого розвитку, відбулася презентація нового етапу проекту CLEEN. Хмельничани можуть отримати 1000 євро на втілення цікавої енергоефективної ідеї.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», Молодіжний клуб розвитку оголосив конкурс проектів, які стосуються енергозбереження та енергоефективності. Хмельничани можуть отримати 1000 євро на втілення енергоефективної ідеї. Міні-грант буде надаватися у рамках проекту «Енергоефективне місто». Небайдужі місцеві мешканці можуть запропонувати цікаву ідею стосовно проведення енергоаудиту, заміни вікон, батарей, утеплення будинів, проведення просвітницької роботи тощо. Свої ідеї можуть подавати юридичні особи, державні структури, зокрема, ОСББ, школи, дитячі садочки. Головна умова, щоб організація не була прибутковою.

За словами керівника Молодіжного клубу розвитку Степана Кушніра, зараз у Хмельницькому активно впроваджуються заходи з енергозбереження, утеплюються будинки, тобто перші кроки на шляху до енергоефеективності вже зроблено. Головна мета проекту CLEEN полягає у тому, щоб зробити Хмельницький енергоефективним містом. Для цього потрібно, щоб енергоощадність стала частиною життя кожного свідомого громадянина. Тому хмельничани повинні навчитися правильно впроваджувати заходи з енергозбереження. І діти, і дорослі повинні знати, як важливо заощаджувати ресурси.

Також в рамках проекту CLEEN проходитимуть семінари для державних службовців, представників громадських організацій та депутатів. Навчальні програми спрямовані на те, щоб розкрити головні принципи залучення фінансових ресурсів з-за кордону для втілення проектів.

Отже, для того, щоб взяти участ у проекті, необхідно зареєструватись на консультаційну зустріч: goo.gl/cRQajR. Вона відбудеться 24 квітня, в Агенції сталого розвитку, яка розташована за адресою: вул. Героїв Майдану, 38. Кожен зможе презентувати концепцію свого майбутнього проекту та отримати рекомендації та зауваження. Також під час семінару можна буде дізнатися про усі розрахунки, особливості заповнення аплікаційної форми та критерії гранту.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», Хмельницький молодіжний клуб розвитку підбив підсумки конкурсу грантів, який проводився у рамках проекту CLEEN. Найкращу енергоефективну ідею запропонували мешканці Шепетівки.

До організаторів надійшло 65 заявок з різних куточків України. Серед запропонованих ідей було багато цікавих та унікальних. Організатори обрали ту, яка за ефективністю втілення охопить максимальну аудиторію. Тобто головними критеріями були важливість та масштабність поставлених завдань.

Грант отримала громадська організація «Європейська соціальна академія» з Шепетівки. Переможці планують отримані кошти витратити на модернізацію програми енергоефективності, що діє у районі з 2011 року. Для цього передбачається провести громадські слухання, створити робочу групу та залучити експертів. Нову програму планують сформувати протягом двох місяців та представити громадянам. Також паралельно буде проводитися інформаційна кампанія щодо раціонального використання ресурсів.

Енергоефективне місто

Енергоефективність в дії