Дружина Президента України презентувала у Хмельницькому проект Медіатеки для шкіл з інклюзивною освітою

Ви є тут

Инна Хананова

Вчора, 12 квітня, Хмельниччину відвідала дружина Президента України Марина Порошенко. 

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької ОДА, спочату Перша леді завітала до Старокостянтинівського навчально-виховного комплексу імені Героя України Сергія Бондарчука. У минулому він викладав фізику у цій гімназії. Три роки тому чоловік трагічно загинув на Майдані. До навчального закладу Марина Порошенко привезла «Книгу Миру». Діти учасників АТО вклеїли до Книги свої сімейні фотографії та написали побажання миру та спокою в Україні. Додамо, що Хмельниччина стала тринадцятим регіоном України, в якому школярі оформили сторінки «Книги Миру».

Далі Перша леді прибула до Хмельницького університету управління та права. В актовому залі першого корпусу університету зібралися вчителі, які навчають дітей з особливими потребами. Недавно вони пройшли тренінг, який організував Благодійний Фонд Порошенка. Учасники навчального заходу змогли покращити свій рівень знань стосовно особливостей інклюзивної освіти. Марина Порошенко вручила Сертифікати слухачам про проходження тренінгу психологів.

Під час свого виступу дружина Президента України розповіла про важливість інклюзивної освіти. Вона зазначила, що усі діти з особливими освітніми потребами повинні здобувати якісні знання у навчальних закладах, щоб у подальшому вони змогли себе реалізувати у суспільстві та досягти успіхів у різних сферах.

«Пам’ятайте, що інклюзивна освіта та своєчасна психолого-педагогічна допомога – це шанс дитини стати паралімпійським чемпіоном, науковим діячем або навіть президентом. Висловлюю вдячність учасникам тренінгу, тренерам, місцевій владі, за те що ви робите інклюзивну освіту в Україні престижною. Я переконана, що спільними зусиллями ми з вами досягнемо великих успіхів на цьому шляху», – зазначила Перша леді.

Голова Хмельницької ОДА розповів, що в області продовжують працювати над впровадженням інклюзивної освіти. Цього року заплановано збільшити мережу інклюзивних груп, удосконалити матеріально-технічну базу тощо.

«Дякуємо Вам, шановна Марино Анатоліївно, та Благодійному Фонду Порошенка  за допомогу та особливу увагу до дітей Хмельниччини. Впевнений, що реалізація соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомої нації», проведення тренінгу та підписання меморандуму про співпрацю допоможуть  успішно розвивати  інклюзивну освіту в області», – зазначив Олександр Корнійчук.

Марина Порошенко передала голові ОДА спеціальний проект сучасної Медіатеки для шкіл з інклюзивною освітою в області. Він передбачає створення бібліотеки, оснащеної новітнім обладнанням і технікою. Діти з особливими освітніми потребами відчують, що навчаються у сучасному закладі. 

Також Перша леді та Олександр Корнійчук підписали відповідний Меморандум про співробітництво між Хмельницькою ОДА та Благодійним фондом Порошенка. Документ визначає головні напрямки подальшого розвитку інклюзивної освіти у Хмельницькій області.

Дивіться у "Великому довіднику": 

Візит Марини Порошенко