Міжнародний суд в Гаазі: Україна і Росія повинні виконувати Мінські угоди

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

У березні, в Міжнародному суді ООН, в м. Гаага, пройшли публічні слухання у справі за позовом України до Росії.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури України, Росія порушує вимоги Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації та Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Україна вимагає, щоб Міжнародний суд заборонив Росії постачати зброю терористам, щоб уникнути жертв серед мирних громадян. Росія повинна перестати підтримувати бойовиків на сході нашої країни, перестати порушувати права українців та кримських татар.

Слухання проводилися протягом 4 днів. Як зазначив Юрій Луценко, зараз дуже актуальні рішучі дії та захист громадян від терористів, враховуючи складну ситуацію в Авдіївці. Необхідно припинити будь-яке постачання зброї бойовикам.

Однак під час міжнародного судового процесу, представники російської делегації вже встигли зробити кілька неправдивих заяв щодо військового конфлікту на Сході України. Їхні виступи спрямовані на дезінформацію та пропаганду Росії.  Про це зазначив на своїй сторінці у соцмережі заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін. Зараз активно вивчаються усі виступи щодо неправдивості. За його словами, Росія наводить такі приклади, які насправді зовсім не відповідають реальності, а саме зазначає, що на Донбасі немає ні російських військових, ні зброї, і взагалі її ніколи там не було. Також російські делегати звинувачують Україну в тому, що вона не виконує Мінські угоди, а українські військові начебто стріляють по будинках громадян. Вони намагаються переконати Міжнародний суд у тому, що в нашій країні відбувається так звана громадянська війна. Однак велика кількість міжнародних організацій володіє доказами, що насправді на Сході України присутні російські військові.

Вчора, 19 квітня, під час відкритих слухань у Гаазі, Міжнародний суд відмовив Україні у тому, щоб запровадити тимчасові заходів проти Росії за конвенцією щодо заборони фінансування тероризму.

За даними видання Liga.net, Міжнародний суд постановив, що Росія повинна зняти обмеження з прав кримських татар. Також Україна та Росія повинні дотримуватися усіх вимог, які передбачені Мінськими домовленостями, для припинення війни на Сході.

«Суд очікує, що сторони шляхом спільних зусиль працюватимуть над виконанням угод, досягнутих в Мінську, для припинення конфлікту на сході України», - заявив голова суду ООН Ронні Абрахам. 

Нагадаємо, що у січні Україна подала позов до Міжнародного суду проти Росії. У ньому йшлося про те, що Росія не дотримується вимог Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. А в березні у Міжнародному суді ООН пройшли публічні слухання. Зокрема, було розглянуто позов про затвердження відповідних тимчасових заходів стосовно Росії.