Ви є тут

Для кондукторів «Електротрансу» придбали валідатори. Нова система оплати проїзду запрацює в хмельницьких тролейбусах у червні

оновлено

Для КП «Електротранс» придбали апарати, завдяки яким можна вести точний облік пасажиропотоку.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на МТРК «Місто», валідатори працюють як касові апарати, тобто на кожному квитку буде вказано час та дату проїзду. Крім того, новинки звільнять кондукторів від пачок білетів.

«Він друкує квитки при піднесенні до нього цифрової картки, яка є досить захищеною від підробок. На кожному квитку друкується номер маршруту, номер тролейбусу, час, коли був проданий цей квиток», - пояснив представник компанії-розробника валідаторів Олександр Мамайсур.

Тобто пасажири розраховуються з кондуктором коштами. Він, у свою чергу, прикладає до валідатора персональну картку, потім друкується квиток. За словами Олександра Мамайсура, на табло буде відображатися сума проданих квитків, а після завершення робочої зміни уся інформація про продані квитки буде автоматично завантажуватися на сервер. Це дозволить оцінювати завантаженість маршрутів та вести точний облік пасажиропотоку.

Один валідатор коштує 13 тисяч гривень. Платіжні апарати придбали для усіх кондукторів «Електротрансу», тобто 85 штук. Вже у березні заплановано розпочати використання валідаторів. Згодом буде впроваджено й електронні картки.

На КП «Електротранс» працівники вже навчилися працювати з валідаторами, але поки що їх не використовують у роботі, повідомляє Хмельницький з посиланням на «ВСІМ».

На закупівлю валідаторів витратили понад мільйон гривень. Їх придбали ще у минулому році, але досі не почали використовувати. Запуск нових пристроїв був затриманий через те, що Закон України «Про електронний квиток» ще не вступив у дію. Цей закон почав діяти лише недавно, 7 травня. Однак на «Електротрансі» нові прилади все одно ще не почали використовувати. Це пов'язано з тим, що нову систему ще офіційно не затвердили у міській раді. Порядок використання валідаторів розглянуть найближчим часом, під час засідання виконавчого комітету.

Олександр Симчишин зазначив, що валідатори будуть використовувати в усіх тролейбусах вже з червня.

«Порядок про використання валідаторів буде розглядатися на засіданні виконкому 25 травня. Я переконаний, що він буде ухвалений. А отже з першого, максимум з п’ятого, червня валідатори будуть вже безпосередньо в роботі на всіх тролейбусах КП «Електротранс», - розповів міський голова Олександр Симчишин.

Валідатори для кондукторів