Ви є тут

Хмельницький зайняв 11 місце у Всеукраїнському рейтингу прозорості місцевих бюджетів за 2018 рік

Инна Хананова

Фото - Хмельницька міська рада

Хмельницький посів 11-те місце у Всеукраїнському рейтингу прозорості місцевих бюджетів за 2018 рік. Індекс бюджетної прозорості міст та об’єднаних територіальних громад України розробили активісти всеукраїнського громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети». Дослідження спрямоване, в першу чергу, на покращення розуміння бюджетних процесів для пересічних мешканців міста. Далі про це розповість «Хмельницький».

Учасником партнерства всеукраїнського громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети» є громадська організація «Хмельницька ініціатива». Саме вона проводила дослідження прозорості бюджету у нашому місті, у період з лютого до липня 2018 року. Результати оцінювання прозорості бюджету міста оприлюднили у Хмельницькій міській раді.

Голова громадської організації «Хмельницька ініціатива» Олег Черненко розповів, що бюджет міста оцінювали відповідно до трьох критеріїв:

  1. відкритість бюджетної інформації,
  2. рівень прозорості бюджетних рішень,
  3. застосування інновативних практик.

Олег Черненко зауважив, що необхідно було дочекатися результатів щодо усіх міст та ОТГ, щоб сформувати об'єктивний рейтинг. За його словами, дослідження, в першу чергу, спрямоване на поліпшення прозорості та розуміння бюджетних процесів для мешканців міста.

Загалом оцінювалися 37 українських міст та 50 об'єднаних територіальних громад. Серед 21 міста України за індексом прозорості місцевих бюджетів Хмельницький посів 11-те місце. Загалом набрав 43%, що відповідає задовільному рівню прозорості бюджету. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Громадська організація «Хмельницька ініціатива» буде оцінювати місцевий бюджет і за 2019 рік для того, щоб побачити, як поліпшилася ситуація.