Ви є тут

У Хмельницькому запрацював сучасний ветеринарний кабінет для обслуговування службових собак

Инна Хананова

Фото - ГУНП в Хмельницькій області

Минулого тижня на базі кінологічного центру ГУНП в Хмельницькій області запрацювали ветеринарний кабінет та пересувний шпиталь з операційною. Тут не лише проводитимуть планові огляди, а й лікуватимуть службових тварин. Наразі проводити диспансеризацію чотирилапих хмельницьким кінологам допомагає заслужений ветеринарний лікар України, професор Кирило Чумаков. Згодом це робитимуть самі поліцейські-кінологи. Далі розповість про це «Хмельницький».

У Хмельницькому відкрився сучасний ветеринарний кабінет для обслуговування службових собак та пересувний шпиталь для чотирилапих з операційною. У кабінеті облаштували оглядову кімнату, операційний стіл та спеціальний УЗД-апарат. Завдяки цьому можна оглядати та лікувати службових собак прямо на базі без зайвого стресу для них.  

Заслужений ветеринарний лікар України, професор Кирило Чумаков приймає службових собак у новоствореному ветеринарному кабінеті, що запрацював на базі кінологічного центру Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області. Згодом поліцейські кінологи проводитимуть диспансеризацію чотирилапих самостійно.

Заступник начальника ГУНП Вадим Матвійчук розповів, що наразі з одним із провідних вищих навчальних закладів Хмельницької області, який спеціалізується на ветеринарній медицині, ведуться перемовини про створення спеціального факультету, де поліцейські кінологи зможуть здобути необхідні знання, щоб мати змогу надавати професійну допомогу чотирилапим у разі потреби. 

Професор Кирило Чумаков зазначив, що наразі в Україні немає подібних кінологічних центрів, де створені такі умови для огляду та лікування собак. Також заслужений ветлікар України розповів, що незабаром він разом з кінологами вирушать у зону проведення ООС. Таким чином, планують у воєнних умовах випробувати можливості пересувного шпиталю та операційної. Там кінологи та лікар планують провести медичний огляд службових собак, які разом з поліцейськими несуть службу в зоні ООС.