Ви є тут

Хмельничани долучилися до Вікімарафону-2019

Инна Хананова

З 26 по 30 січня, в Україні відбудеться Вікімарафон-2019. Його учасником може стати кожен бажаючий. А найактивніші учасники отримають призи. Хмельничани також долучилися до марафону та привітали Вікіпедію. Як все відбувалося, далі розповість «Хмельницький».

У середу, 30 січня, українська Вікіпедія буде відзначати 15 річницю з дня створення. Тому з цієї нагоди відбудеться Вікімарафон. Його ідея полягає у написанні рекордної кількості нових статей до популярної онлайн-енциклопедії. Додамо, що такі Вікімарафони проводяться щорічно, починаючи з 2015 року.

У рамках Вікімарафону у різних куточках України відбудуться місцеві зустрічі. Усі бажаючі можуть прийти на зустріч у своєму місті та поспілкуватися із досвідченими дописувачами відомої енциклопедії у неформальній атмосфері. Також вони матимуть можливість поставити свої запитання, дізнатися більше інформації про функціонування енциклопедії, навчитися створювати та редагувати сторінки Вікіпедії тощо.

Хмельницький долучився до акції сьогодні, 28 січня. Протягом трьох годин хмельничани працювали над створенням нових статей до вільної енциклопедії у читальному залі Хмельницької центральної бібліотеки. Учасники писали власні цікаві статті на будь-які теми. Вони використовували авторитетні джерела, уникали неформальних висловів та дотримувалися нейтральної точки зору. Працівники бібліотеки допомагали у редагуванні статей. Учасники Вікімарафону писали статті, переважно, про видатних діячів Хмельниччини.

Організатори закликають учасників розповісти про свою участь у Вікімарафоні. Для цього до повідомлення треба додати хештеги #Вікімарафон, #ЯпишуВікіпедію. Завдяки цьому буде легше знайти повідомлення кожного учасника. Цим дописом потрібно поділитися на сторінках Вікіпедії та Вікімедії Україна у соціальних мережах фейсбук і твіттер. 

Найактивнішим учасникам акції вручать невеличкі пам’ятні сувеніри. Їх можна буде отримати поштою або під час вікізустрічі у своєму місті.

Може бути цікаво: