Ви є тут

Пластуни привезли до Хмельницького Вифлеємський вогонь миру

Инна Хананова

Фото - Хмельницька міська рада

Вчора, 19 грудня, в День Святого Миколая, активісти скаутської організації «Пласт» передали хмельничанам Вифлеємський вогонь миру. Як все відбувалося, дізнавався «Хмельницький».

Хмельницький радує перехожих гірляндами, ілюмінацією та святковими фотозонами. З першого грудня у місті почав діяти Різдвяний ярмарок. Усі бажаючі приходять сюди, щоб помилуватися ялинкою, зробити гарні фотографії, придбати новорічні сувеніри, поласувати смаколиками та чудово провести час у казковій атмосфері. На сцені Різдвяного ярмарку проводять різноманітні концерти. Вчора, 19 грудня, з нагоди Дня Святого Миколая, влаштували концерт хмельницької бандуристки Марини Круть. Святий Миколай зі сцени привітав усіх та побажав здоров'я і добра. 

Також цього дня пластуни передали міському голові Олександру Симчишину Вифлеємський вогонь миру. Часточку Вифлеємського вогню залишили у Хмельницькій міській раді. Кожен бажаючий може запалити від нього свічку та наповнити свій дім добром та миром. Додамо, що у Хмельницькому це вже вчетверте відбувається передача Вифлеємського вогню.

Нагадаємо, що традиційно представники скаутської організації «Пласт» привозять Вифлеємський вогонь з Відня до України. Цю прекрасну традицію передачі благодатного вогню започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF. Щороку її представники та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Далі його транспортують до Австрії та передають естафету іншим країнам. Благодатний вогонь долає тисячі кілометрів та потрапляє до всіх, хто очікує на добро та мир. Скаути розповідають, що Вифлеємський вогонь символізує очікування в період посту та повну жертовність. Світло уособлює душевне тепло, спокій, милосердя і добро. 

Активісти скаутської організації «Пласт» поширюють Вифлеємський вогонь українськими містами. Вони передають вогонь українцям, церквам, заносять його до дитячих притулків, медичних закладів тощо. Завдяки цьому кожен може відчути тепло Вифлеємської зірки. Традиційно вогонь зберігається у храмах до Йордану, тобто до 19 січня.

Дивіться у "Великому довіднику":